9 Yaşındaki kıza kürtaj ülkeyi karıştırdı

9 Yaşındaki kıza kürtaj ülkeyi karıştırdı

Brezilya'nın Pernambuco kentinde Üvey babasının tecavüzü sonucu ikizlere hamile kalan 9 yaşındaki kız Brezilya'yı ikiye böldü. Kürtaj olayına kilise karşı çıktı...


Brezilya'nın Pernambuco kentinde üvey babası tarafından tecavüze uğrayan 9 yaşındaki kız ikizlere hamile kaldı.

Doktorlar minik kızın vücudunun hamileliği kaldıramayacağını belirterek, kürtaj önerisinde bulundu. Bu öneri doğrultusunda kürtaj yapıldı ve ikizler alındı. Ancak kilisenin kürtaja tepkisi büyük oldu. Brezilya'da kürtaj yasal olmasına rağmen kilise, olayı "korkunç bir cinayet" ve "günahsız iki yaşamın yok edilmesi" olarak nitelendirdi.

Ameliyatı gerçekleştiren Sergio Cabral, "Eğer ikizleri doğurmuş olsaydı, hayatı büyük tehlike altında olmuş olacaktı. 9 yaşındaki bir çocuğun rahmi doğum için yeterince gelişmemiştir. Kürtaj sonrası herşeyin yolunda gitmesi durumunda, bir hafta içinde çocuğu taburcu edeceğiz. Sonra normal hayatına devam edebilir" dedi.

Sapık babanın tecavüzü kabul ettiğini ve tutuklandığı belirtildi. Brezilya'da kürtaja sadece çocuk bir tecavüz sonucu ya da annenin hayatını tehlike altına sokuyorsa izin veriliyor.


Kaynak:Haber Kaynağı