Açe'li yetimlerin örnek davranışı

Açe'li yetimlerin örnek davranışı

Endonezya'da 2006 yılında meydana gelen tsunami felaketinden sonra ailelerini kaybeden Açe'li yetim çocuklar, Gazze'ye yardım gönderdi.

Kimse Yok Mu Derneği'nden yapılan açıklamada, derneğin Gazze için başlattığı yardım kampanyasına Türkiye ve dünyanın dört bir tarafından büyük destek geldiği belirtildi.

Gazze için en anlamlı desteğin Endonezya'daki tsunami felaketini yaşayan ve yetim kalan çocuklardan geldiği ifade edilen açıklamada, Açe'deki Türk Koleji'nde eğitim gören yetim çocukların, dernek aracılığıyla Gazze halkına 6 bin 500 dolar yardım gönderdiği bildirildi.

Açıklamada, Kimse Yok Mu Derneği'nin Filistin halkı için başlattığı yardım kampanyasına destek olmak isteyen yardımseverlerin “www.kimseyokmu.org.tr” adresinden kredi kartıyla online olarak bağış yapabileceği, yine sitede bulunan banka hesap numaralarına banka aracılığıyla havale gönderebileceği, Turkcell faturalı, Vodafone ve Avea faturalı ve kontürlü telefonlardan 5777'ye FILISTIN yazıp kısa mesaj atarak 5 TL bağışta bulunulabileceği, ayrıca yine ayrıntılı bilgi almak için derneğin 0216 521 80 80 numaralı çağrı merkezini arayabilecekleri ifade edildi.

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur