Ağaç kesen CHP'li Vefa Salman özür dilemeyecek

Ağaç kesen CHP'li Vefa Salman özür dilemeyecek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova'da kesilen ağaçlarla ilgili "Doğruyu yaptım. Yine olsa, yine yaparım" dedi.

Yalova’da köprülü kavşak yapımı için ağaçların kesildiği bölgede inceleme yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Sadece Yalovalılardan değil, Türkiye'deki yurttaşlarımızdan değil, bütün insanlıktan özür diliyorum." diyerek fidan dikmişti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise "Özür dilemedim, dilemem" diyor.

"DOĞRUYU YAPTIM"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Valiliği ve İl  AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun'a eleştirilerde bulundu. Salman, ''Ben ağaçlarla ilgili hiç özür diledim mi? Dilemem çünkü doğruyu yaptım'' ifadelerini kullandı.

"YİNE OLSA, YİNE YAPARIM"

''Yarın karar alsam, yine aynısını alırım'' diye açıklama yapan Salman, ''Bir tane insan mı, trilyon tane ağaç mı? Her zaman bir tane insan. Acıyı benden iyi kimse bilemez. Gitsinler o 17 ölenin ailesinin anasına, babasına, çocuğuna sorsunlar. Öyle kolay değil bu. Burada oturan adam kararı vermek zorunda. Baro diyor ki ‘Başka çözüm bulunabilirdi'. Ne çözümü, onu söyle o zaman. Çevreciler çıktı, batçık olabilir diyor. Olmuyor kardeşim batçık. Tankerler yasaya göre batçıktan geçemiyor. Alternatif yol üretemiyorsun. O zaman boş konuşmanın manası yok. Taşımak mümkün değil. Taşırım diyen yalan söylüyor. Firmalara yazılar gönderdik. 30 santim çapını aşan ağacı taşıyacak teknoloji yok. Ben bunları araştırdım. Oradan ağacı taşıdın, tutma imkanı da yüzde 70" dedi.

"AĞAÇLARLA İLGİLİ HALK TEPKİ GÖSTERMEDİ"

Ağaçların kesilmesi ile ilgili olarak halktan herhangi bir eleştiri almadığını da dile getiren Belediye Başkanı Vefa Salman, "Yalova dışı ayrı, Yalova’nın içi ayrı bir olay. Yalova’da bugüne kadar camide, kahvede, sokakta, cadde yürüdüm. Sadece bana bir kadın, ‘Başkan ya ağaçları niye kestin?’ dedi. Ben de ‘Ağaçları kesmeyeyim insanlar mı ölsün?’ dedim. O da ‘Peşindeyiz’ dedi.

Yalova’da böyle bir dert yok. Bunu aldılar siyasi malzeme olarak kullandılar. Buradaki sıkıntıyı A’dan Z’ye herkes biliyor. Beni burada rahatsız eden konu şu; yazışmalar sabit. Valiliğin Koordinasyon Kurulu’ndan yazdığı yazı sabit. Bunlar kamuoyunda paylaşıldı. Gelinen noktada dün karar alınmış, bugün yapılmış algısı oluşturuldu" diye konuştu.

ÇEVRECİLERİ DE ELEŞTİRDİ

Ağaçların kesilmesi hakkında protesto eylemi yapan çevreciler de Salman'ın eleştirilerinden payını aldı. Salman, "Benim takıldığım ikinci nokta da çevreci geçinenler. Kaç tane ağaç diktiler, su verdiler?" açıklamasında bulundu.

Muharrem İnce özür dileyerek fidan dikti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.