Ailesinin Kansere Verdiği 8. Kurban oldu

Ailesinin Kansere Verdiği 8. Kurban oldu

Kanserle mücadelenin sembol isimlerinden biri olan gazeteci Sibel Kalaycı sekiz yıldır 'gülümseyerek' mücadele ettiği kansere yenildi

Çernobil faciasından sonra ailesinden yedi kişiyi kanserden kaybeden gazeteci Sibel Kalaycı, Çernobil'in sekizinci kurbanı oldu. Yakalandığı meme kanseriyle 8 yıldan beri mücadele eden ve tedavisini Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sürdüren Kalaycı önceki gece hayata gözlerini yumdu.
35 yaşında vefat eden Sibel Kalaycı, son yıllarda kanserle mücadelenin sembol isimlerinden biri olmuştu.

“Kansere Gülümsemek” isimli kitabıyla da bilinen Kalaycı, son yazısını 3 Şubat 2009'da kaleme aldı. Kalaycı, "Kelin keli yetmezse?" başlıklı yazısını Nazım Hikmet'in "Nasıl ve nerede olursak olalım / hiç ölünmeyecekmiş gibi yaşanacak..."

dizeleriyle bitirdi.

BİZİ BÖYLE GÖRSE KIZARDI

Kalaycı'nın ölüm haberi üzerine açıklama yapan gercekgundem.com sitesindeki arkadaşları, "Acımız tarif edilebilecek gibi değil. Arkadaşımızı kaybetmenin derin hüznünü yaşıyoruz. Eminiz ki o bizi bu halde görse kızar, sitem ederdi. Çünkü o hep gülümserdi ve insanların da gülümsemesini isterdi" dedi.

HEP GÜLÜMSEDİ

Henüz 27 yaşındayken kansere yakalanan Kalaycı'nın babası Nevzat Kalaycı kızının vefatıyyla ilgili şunları söyledi: “Biz ölümü bekliyorduk ama bu kadar erken değil. Bir ay önce internetteki yazısında kendisi de bir gece Azrail'in geldiğini ama Azrail'i daha erken olduğuna ikna edip geri gönderdiğini anlatıyordu. Gülümseyerek, gitti. Çok büyük acı yaşıyoruz...” Kalaycı'nın cenazesi bugün Trabzon Maçka'da toprağa verilecek.


Hastalık genç yaşta yakaladı

Sibel Kalaycı, 1974 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Kalaycı, sağlık muhabiri olarak uzun yıllar çalıştığı ANKA'dan 2002 yılında malulen emekliye ayrıldı. Kalaycı'nın, kanserle mücadelesini anlattığı “Kansere Gülümsemek” ile “Sibel'in Günlüğü” ve “Hüzün Mevsiminde Aşk” isimli kitapları yayınlandı. Kalaycı, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesiydi.