AK Parti, Diyarbakır adaylarını tanıttı

AK Parti, Diyarbakır adaylarını tanıttı

AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı, büyükşehir ve 4 merkez ilçede gösterdiği belediye başkan adaylarını basına tanıttı.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayı Kutbettin Arzu, seçilmesi durumunda öncelikle işsizlik ve gecekondu sorunu çözeceğini söyledi.

Gurme Restorant'ta yapılan basın toplantısına AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ali İhsan Merdanoğlu, İhsan Arsalana, İl Başkanı Ahmet Öcal, merkez ilçe yöneticileri ve belediye başkan adayları katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal, yerel seçimlerin özgür ve barışçıl ortamda geçmesini temenni ederek, herkesi bu anlayışla seçime hazırlamaya çağırdı.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir belediye başkan adayı Kutbettin Arzu da demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerin seçimlerle kendilerini test ettiğini hatırlattı.

Halkın kendisini tercih etmesi durumunda öncelikle işsizlik ve gecekondu sorunu çözeceğini söyleyen Arzu şöyle konuştu: "Halkımız bizi tercih ederse 'halka hizmet hakka hizmettir' anlayışıyla gece gündüz demeden çalışacağız. Halkın sorunları sivil inisiyatifle birlikte çözeceğiz. Elimizde kaynağımız belli, imkânımız belli. Kaynakları yerinde kullanarak sorunları öncelik sırasına göre çözeceğiz. Diyarbakır ile ilgili hedefimiz işsizliği bitirmek. İşsiz kimse kalmayacak. Herkes aş-iş sahibi olacak. Kimse gecekonduda yaşamak zorunda kalmayacak. Çağdaş ve modern şehirlerin imkânları neyse Diyarbakırlılar da aynı imkânlara sahip olacak. Barış ortamı içerisinde kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkes bu şehir benim diyecek."

AK Parti'nin Kayapınar belediye başkan adayı Ömer Serdar Kaplan, Bağlar belediye başkan adayı Mehmet Veysi Malkoç, Yenişehir belediye başkan adayı Halit Advan ve Sur Belediye başkan adayı Metin Evsen de kendilerini tanıtarak, projeleri hakkında bilgi verdi.

Gazetecilerin işsizlik ve gecekondu problemlerinin çözümüyle ilgili sorunlarını yanıtlayan Büyükşehir belediye başkan adayı Arzu, "İşsizliği yerel yönetim ve merkezi hükümet işbirliği çözeceğiz. Huzur ve barış ortamını sağlayarak buraya yatırım gelmesini sağlayacağız. Kentsel dönüşüm projeleriyle de gecekondu sorunlarını halledeceğiz. Önce modern konutlar yapıp vatandaşımızı yerleştireceğiz. Sonra da gecekondu alanları sosyal yaşam alanlarına çevireceğiz." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur