AK Partili Çelik'ten kaset açıklaması

AK Partili Çelik'ten kaset açıklaması

Hüseyin Çelik, AK Parti kuruluşunda kendisini derin devletten birilerinin telefonla aradığını ve partiden ayrılması için teklifte bulunduğunu açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, muhalefetin AK Parti'nin ayağının tökezlemesi için hesap yaptığını söyleyerek "Bunlar kendi saadetini başkasının felaketinde gören insarlar" diye konuştu. Recep Tayyip Erdoğan'ın önünün kesilmesi için kurgulu davalar açıldığını söyleyen Çelik, kuruluş aşamasında partiden ayrılması için baskı yapıldığını anlattı. 
 
Hüseyin Çelik, partisinin Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen merkez ilçe kongresinde AK Parti'nin 9 kez sandıkta galip geldiğini söyledi. Cumhurbaşkanı adaylarını yüzde 52 oyla Çankaya Köşkü'ne taşıdıklarını anımsatan Çelik, şöyle konuştu:
 
''DERİN DEVLETİN KÖPEKLERİ BENİ ARADI''
 
"Afyon’da bir Cuma günü ben Cuma namazına gitmek üzere tam hazırlanırken cep telefonum çaldı. Derin devletin köpeklerinden biri beni aradı. Biliyorsunuz ben Doğru Yol Partisi'nde milletvekiliydim istifa ettim ve AK Parti'yi birlikte kurmak üzere bu malum ekibe katıldım. Bana telefonda dediler ki 'yol yakınken ayrıl, sen bu ekibe yakışmıyorsun bak, Hasan Celal Yücel’in Anayasa Mahkemesi davası aleyhine sonuçlanacak. Bu da Tayyip Bey için emsal karar olacak. Tayyip bey seçime sokulmayacak. Siz Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na partinizi kurma dilekçenizi verir vermez hemen, Tayyip beyin kasetleri piyasaya çıkacak ve dolayısıyla siz bir maceraya atılıyorsunuz.'

''BUNDAN SONRA AHTAPOT KOLLARIYLA SARILACAĞIM'
'
Dedim ki; 'bitti mi', 'bitti' dedi. Dedim ki; 'sen bunları bana anlatmasaydın ben bu harekete 4 elle sarılmıştım. Sen şimdi bana bunları anlattıktan sonra ben bundan sonra ahtapot kollarıyla sarılacağım' dedim.'' 
 
''BİZİM İRADEMİZE BASKI YAPILDIĞI ZAMAN BİZDE ALERJİ YAPAR''

Bizim irademize baskı yapıldığı zaman bizde alerji yapar. Dedim ki 'benim irademe kendi aklınca ipotek mi koyuyorsun.' Nitekim bu kaset dedikleri de yani bu malum bildiğimiz türden kasetler değil. Sonra ben Afyon’da Tayyip beye dedim ki; 'bunlar kasetlerden, masetlerden bahsediyorlar' dedim.

''ERDOĞAN'IN DEDİKLERİ AYNEN OLDU''
 
Dedi; 'Hüseyin sağda solda Milli Görüş’te yaptığımız konuşmaları orasından burasından keserek yırtma, yapıştırma yaparak getirip yapıştıracaklar' dedi. Nitekim aynen bu dedikleri oldu. Biz partiyi kurduk efendim bakıyorsunuz televizyonların ana haber bültenlerinde 1 saat 2 saat öncesinde Tayyip Erdoğan ne dedi, şok, şok, şok. Dersiniz kıyamet kopmuş sonra bir bakıyorsunuz Tayyip beyin açık havada yaptığı bir konuşmasını getiriyor ve bununla önümüzü kesmeye çalıştılar'' dedi.

" 'TAYYİP MUHTAR BİLE OLAMAZ' DEMİŞTİ''
 
Şu anda CHP’den ihraç edilen bir anayasa profesörü olduğunu ve bu profesörün bir laf ettiğini belirten Çelik, ''Tayyip muhtar bile olamaz' demiştir. Biz yola çıktığımız günden beri önümüze birçok engel koydular. Ama dirayetle ama samimiyetle ama sadakatle ama birbirimize sarılarak bütün bu engelleri birlikte aştık. Allah’ın izniyle. 2001’de partiyi kurduk.

'TAYYİP'İN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPTIK AMA...'

Biz Merkez Yönetme Kurulu (MYK) toplantıları yapıyoruz. Ben parti kurulduğu zaman grup başkan vekiliydim. Özel kalem müdürü gelip Sayın Başbakan’ın kulağına bir şey söylüyor. O ayrılınca biz diyoruz ki bir dava daha mı açtılar evet maalesef diyor. Vural Savaş’ı hatırlıyorsunuz meşhur savcı. 'Biz Tayyip’in önünü kesmek için elimizden ne geliyorsa yaptık ama olmadı.' Şunu demeye çalışıyor, demek ki o davaların yüzde 99’u kurgu davalarıdır. Ben Bilecik merkez ilçemizin 5.Olağan Kongresinin Bilecik için, demokrasimiz için, partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.