Akdoğan'dan o sözler için net konuştu

Akdoğan'dan o sözler için net konuştu

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, güvenlik paketindeki molotof düzenlemesine karşı çıkanların söyledikleri sözleri hatırlattı, tehditlere boyun eğmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, güvenlik paketini eleştiren HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’a cevap verdi. Kaplan'ın yanında getirdiği sapan ve kapsülleri işaret eden Akdoğan, hükümet kuş değil fakat koyun da değil diyerek, tehditlere pabuç bırakmayacaklarını söyledi.

TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın yanında getirdiği sapan ve kapsülleri göstererek Güvenlik Paketine yönelik eleştirilerine cevap veren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,“Hükümet kuş değil, fakat koyun da değil” ifadelerini kullandı. Tek bir vatandaşın bile hiçbir örgüte ezdirilmeyeceğini söyleyen Akdoğan, şöyle konuştu;

“Kamu düzeni ve güvenliği konusunda ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır. Demokrasi ve hukuk içinde geri adım atmadan. Ayrıca çelik çomak oyunu oynanmıyor. Bir sürü insan hayatını kaybetti. Konu cansa, insanların hayatını kaybetmesi ise bunda daha ciddi olmak gerekir. ‘Bu molotofun cezası daha fazla, birileri gidip bomba mı kullansın, bomba kullanacaklar’ bir takım laflar ediliyor ve bu sıralar ben bunu çok duyuyorum. Bu bir espri ise böyle espri olmaz. Bir tehdit ise bu da yanlıştır, biz bu tür tehditlere pabuç bırakmayız”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.