AKP'li Vekil Tanrıverdi Sert Konuştu!

AKP'li Vekil Tanrıverdi Sert Konuştu!

AKP'li Hüseyin Tanrıverdi, TBMM'de yemin etmeyen milletvekilleriyle ilgili olarak "Milletin gücünden korkarak Meclise girecekler" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, TBMM'de yemin etmeyen milletvekilleriyle ilgili olarak ''Tabii ki bunlar, milletin iradesini hiçe sayarak böylesi bir tavır içerisinde bulunsalar da elbette yine milletin gücünden korkarak inanıyorum ki bir an önce Meclise girecekler'' dedi.

Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Bardakçı Köyü'ndeki hayır yemeğine katılan Tanrıverdi, burada yaptığı konuşmada en büyük iradenin millet iradesi, ülkede bir sorun varsa onun çözüleceği yerin de TBMM olduğunu söyledi. 12 Haziran seçimlerinden önce Bardakçı'ya geldiklerinde vatandaşların kendilerinden çocuk parkı istediğini, bunu hemen yerine getirdiklerini anlatan Tanrıverdi, köy konağının da en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

Türkiye'de istikrarın önemine dikkat çeken Tanrıverdi şöyle konuştu:

''12 Haziran tarihinde yapılan seçimlerde Bardakçılı halkımız bizlere büyük bir güven duydular, oy verdiler, iş başına getirdiler. Sizler de görüyorsunuz ki bizleri seçtikten sonra Ankara'ya gittik, kaydımızı yaptırdık, TBMM'de yeminimizi yaptık. Sizlerin iradeniz doğrultusunda hareket ettik. Çünkü siz bizi seçtiniz, 'Meclise gidin orada size yetki veriyoruz, hükümet olun size görev veriyoruz, TBMM'de bu görevinizi yerine getirin' dediniz. Bizler milletimizin bu isteği doğrultusunda Manisa'dan 5 AK Partili milletvekili olarak Meclise gidip yeminimizi yaptık ve görevimizin başındayız. Şimdi hükümetimiz kuruldu, hükümet programımız okundu ve hükümet programımızın müzakeresi yarın yapılacak, Çarşamba günü de hükümetimiz güvenoyu alacak.

Siz meclise girmeyenleri görüyorsunuz. Milletin iradesini hiçe sayanları çok yakından takip ediyorsunuz. Tabii ki bunlar milletin iradesini hiçe sayarak böylesi bir tavır içerisinde bulunsalar da elbette yine milletin gücünden korkarak inanıyorum ki bir an önce meclise girecekler, Türkiye için yapılması gereken hizmetlerde bulunmaya gayret edeceklerdir. Bunlar girmedi diye bakıyorsunuz ki TBMM çalışmazlık yapmıyor.

Dolayısıyla Meclisi boykot edenlerin hükmünün olmadığı ortaya çıkmıştır. Gerek anamuhalefet partisi olarak gerekse diğer muhalefet partisi olarak her biri bir nedenle gelmemek isteseler de milletin gücü önünde boyunlarını büküp Meclise gireceklerdir, buna inanıyorum. Çünkü en büyük irade millet iradesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi de millet iradesinin tecelligahıdır. Ülkede bir sorun varsa onun çözüleceği yer de TBMM'dir. TBMM sorun yaratma yerine çözüm üretme merkezidir. Dolayısıyla sorunlarınızı sokakta, meydanda veya farklı alanlarda kesinlikle çözemezsiniz. TBMM dışında başka bir yerde çözüm arayışına kimse girmemeli.''

Hayır yemeğine Manisa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.