AKP'nin seçim stratejisi çok başarılı!

AKP'nin seçim stratejisi çok başarılı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, kendi partisi ile birlikte AK Parti ve MHP il başkanlıklarını ziyaret etti...

İzmir'de seçimden sonra da devam eden tartışmalardan sıyrılmış bir gün yaşandı. Aziz Kocaoğlu parti genel merkezlerini ziyaret etti, helalleşmeler yaşandı, İzmir için çalışma mesajları verildi.

AK PARTİ'NİN SEÇİM STRATEJİ BAŞARILI

'Seçimler geride kaldı, artık hep birlikte İzmir için çalışmalıyız' mesajı veren Kocaoğlu, AK Parti'nin başarılı bir seçim stratejisi yürüttüğünü ve İzmir'deki stratejisinin çok doğru olduğunu söyledi.

CHP'nin İzmir'de başarısız olduğu yönündeki yorumlara katılmayan Kocaoğlu, yerel seçimlerde İzmir'in yine CHP diyeceği mesajını verdi.

İlk olarak AK Parti il başkanlığına giden ve İl Başkanı Ömer Cihat Akay tarafından bina girişinde karşılanan Kocaoğlu, seçim sürecinin geride kaldığını, artık projelerin konuşulması ve İzmir'in problemlerini çözmek için çalışılması gerektiğini söyledi.

AK PARTİ'NİN SEÇİM STRATEJİSİ

AK Parti'nin çok başarılı seçim stratejisi yürüttüğünü belirten Kocaoğlu, ''Belediyeler üzerinden yürüttü. AK Parti yerel yönetimler üzerinden İzmir'de siyaset yapmıştır, çok doğru stratejidir, kutluyorum kendilerini de. Yerel seçimlerde de yerel seçimler konuşulacaktır'' değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran ve AK Parti'nin yerel seçimler için çalışmalara başlamasının normal olduğunu belirten Kocaoğlu, ''İzmir'de yerel yönetimi almaya çalışmayacağım'' diye bir şeyin olmayacağını söyledi.

Kocaoğlu, ''Uğraşması doğaldır. Yerel seçimlerin konuşulmasının İzmir'e faydası vardır. Herkes 2014'e asılacak. İpi de birisi göğüsleyecek, onun kim olduğunu zaten siz biliyorsunuz'' dedi.

"SAYIN BAŞKAN'DAN ÖZÜR DİLİYORUM"

Kocaoğlu ile aralarında ağabey kardeş diyaloğu olduğunu söyleyen ve İzmir için Kocaoğlu ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise şujnları söyledi:

''İnşallah bu dostluğumuz her zaman devam eder. Kendileri nezaket gösterdiler seçim sonrası ilk bizi ziyaret ediyorlar. Seçim atmosferinde insanlar bilerek ya da bilmeyerek ağızlarından çıkan sözlerle birbirlerini kırdılarsa ben de kendi adıma Sayın Başkanımdan özür diliyorum. Seçim atmosferinde bazı şeylerin farkında olmayabiliriz. Dostluğumuz devam eder inşallah. İktidar partisi olarak üzerimize düşen görevleri her zaman yapmaya, kendisine yardımcı olmaya hazır olduğumuzu belirteyim.''

MHP'YE ZİYARET

CHP il başkanlığının ardından MHP İl Başkanlığına geçen Kocaoğlu, MHP'nin de seçimlerden başarıyla çıktığını söyledi.

Yerel seçim sürecinde MHP'ye başarılar dileyen Kocaoğlu, İzmir'e yapılacak hizmetler konusunda kendilerinden destek beklediklerini ifade etti.

MHP İl Başkanı Hasan Ali Türkarslan ise İzmir'de medeni bir seçim yarışı yapıldığını belirterek, ''Fazla kırmadan, atışmalar, kavgalar yapmadan seçim yarışı oldu. Siyasetin doğasında olan bazı söylemler doğaldır. Partiler yarışıyorlar, ama medeni ölçüde olmuş olması sevindirici bir şey'' diye konuştu.

''CHP'DE BEKLENTİ YÜKSEKTİ''

Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanlığında da, seçim sürecinde il başkanlarının çabalarına dikkati çekerek, seçim sonuçlarından herkesin çıkaracağı dersler olduğunu ifade etti.

Yerel seçimlere hazırlanmaya başladıklarını belirten Kocaoğlu, ''CHP'nin başarılı bir seçim geçirdiğine inanıyorum, rakamlar da böyle söylüyor. Beklenti çok yüksek olduğu için şu anda da İzmir'de sanki CHP seçimden başarısız çıkmış gibi bir intiba var. Ancak hangi kriterden bakarsanız bakın İzmir'de CHP diğer partilerden daha fazla büyümüştür" dedi.

"ANKARA İLE KIYASLAYIN"

Kocaoğlu, bir soru üzerine, seçim döneminde en çok yerel yöneticilerin eleştirildiğini söyledi. İzmir'de yerel yönetimlerin yaptığı işlerin Ankara ile karşılaştırılması gerektiğini belirten Kocaoğlu, ''Bize nüfus olarak en yakın il Ankara'dır. Ulaşımdan imarına, arıtmasından metrosuna bir araştırıp kıyaslama yapın'' dedi.

MİLLETVEKİLİ İLE HELALLEŞME

Bir gazetecinin, İzmir milletvekili Mehmet Ali Susam ile helalleşip helalleşmeyeceğine yönelik sorusuna Kocaoğlu, ''Bu, günün konusu değil. Bu konuda bir yorum yapmam, cevap vermem söz konusu değil'' cevabını verdi.
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.