AKP'ye Oy Verenlere Hakaret

AKP'ye Oy Verenlere Hakaret

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Bursa'da düzenlediği mitingde AKP'ye oy verenlere hakaret eden pankartı çok beğendiğini söyleyerek, pankartı açanlara teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa’da düzenlediği mitingde, hükümetin icraatlarını eleştirdi. Bir vatandaş tarafından açılan ‘AKP’ye oy vermeyeceğim, çünkü hala bir beynim var, oyum CHP’ye’ pankartını çok beğendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, herkesin, oyunu partisine vermesini istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte Bursa’da Gökdere Meydanı’nda halka hitap etti. Konuşmasında, AK Parti’nin çalışmalarını eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin fabrika yerine icra daireleri yaptığını savundu. Kılıçodaroğlu şöyle konuştu: “Yolda gelirken sordum AKP Bursa’ya ne yaptı diye. Bana dediler ki son 9 yıl içinde kazmayı vurup bitirdiği bir tek iş olmadı. Doğru mu? İcra dairelerin sayısı 9’dan 20’ye çıkmış. Yani bir şey yapmadı değil, icra daireleri yapmışlar bol bol. Niye icra dairelerinin sayısı artar, vatandaş borçtadır. 9 yılda Türkiye’de 49 hapishane yaptılar. Bunun yerine 49 fabrika yapsalardı insanlar evlerine ekmek götürseydi günah mı olurdu? Onlar hapishane sözü veriyor, yeni CHP fabrika sözü veriyor, unutmayın bunu.”

Parti olarak vatandaşa özgürlük ve zenginlik vaat ettiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Yeni CHP özgürlük demektir, alın teri demektir, esnaf demektir, çiftçi demektir, demokrasi demektir, halkın partisi demektir. Hakkın iktidarında köşeyi halk dönecek halk zenginleşecek. Ben onların ne yaptığını çok iyi biliyorum. Aranızda çiftçi kardeşlerimiz de var. Bir şişe süt mü daha pahalı, su mu? Su mu pahalı? Nasıl olur, demek ki suya yem veriyorsunuz. Tayyip mi yapıyor? Eğer işsizlik var, insanlar yatağa aç giriyorsa bu ülkede huzur olmaz. Huzurun yolu herkesin çalışması, kazanması, evine ekmek götürmesidir. Bunun adresi de Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

"DİKKAT EDİN RECEP DÜŞEBİLİR"

CHP’nin, karnı doyan insanların adresi olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Barışın adı olacak Cumhuriyet Halk Partisi, karnı doyan, güler yüzlü insanların adresi olacak. Biz istiyoruz ki ülkemizde huzur olsun, barış olsun, insanlar kardeşlik içerisinde yaşasın. İstiyoruz ki hiç kimseyi ötekileştirmeyelim, herkesi kucaklayalım. Anneler sabahleyin çocuklarını öpüp huzur içinde okula göndermeliler, akşamları aç yatırmamalılar. Bu gerçekleşecekse halkın iktidarında gerçekleşecek. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında gerçekleşecek. Siz hiç meraklanmayın kardeşiniz Kemal AKP’nin gövdesini silkeliyor zaten, arada bir düşenler oluyor. Ama size de görev düşüyor, siz de dallarını silkeleyin, söz mü? Ama dallarını sallarken, elma düşmesini beklemeyin, dikkatli olun her an Recep düşebilir. Onu düşüreceğiz, mücadele edeceğiz, demokratik yolla mücadele edeceğiz, sandığa gideceğiz, 1 milyon 700 bin öğrencinin umudunu söndüren AKP’den hesap soracağız. Aile sigortası ile bunu bitireceğiz. Her ay hesabına para yatıracağız, onuruyla gidip alışveriş yapacak.” 9 milyon emeklinin oyuna talip olduğuna vurgu yapan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Emeklilere sesleniyorum. Emekliler, 9 milyon oyunuzun tamamını istiyorum, bir fire bile istemiyorum. Size onurlu bir yaşam vaat ediyoruz. Gençler bir pankart açmış, ‘Makaram sarı bağlar, Tayyip söyler Arınç ağlar. Manisalılar diyor ki biz kurtulduk Allah Bursalılara yardım etsin.”

"NEREDE SORUN VAR ORADA CHP VAR"

Projelerinin kaynağının sorulduğunu, mitinglerde sürekli kaynağı açıkladığını anlatan Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi: “Bana kaynağı nereden bulacağımı soruyorlar, AKP’nin hortumlarını keseceğim. Aramızda gençler var, siz bizim umudumuzsunuz. Yemi de biliyorum, elektrikleri de biliyorum, bütün sorunları biliyorum. Yeni CHP bütün sorunları çözecek. Nerede sorun var orada CHP var. Nerede rant var orada AKP var. Gençlerin askerlik sorunu var. Gençlerin askerlik sorununu üç aşamada çözeceğiz. Bir, askerlik süresi gelen gitmeyen askerler için bedelli ve bedelsiz askerlik getireceğiz. İki, 15 ay askerliği önce 9 aya sonra 6 aya düşüreceğiz. Üç, ordumuz daha dinamik, daha atak hale gelecek. Ben gençlerin askerliği 9 aya inecek dediğim zaman Recep beyden itiraz geldi, ‘memleketi kim savunacak’ diye. Cevabını vereyim mi, ‘Arkadaş, senin oğlun 21 gün Burdur’da askerlik yaparken memleketi kim savunacak diye aklına gelmiyor, vatandaşın oğlu 9 ay askerlik yapacak diye memleketi kim savunacak diyorsun. Hiç merak etme Recep Bey, ülkenin savunması gerekirse değil 9 ay, 9 yıl askerlik yaparız biz. Biz ülkemizi seviyoruz.”

"AKP’YE OY VERMEYECEĞİM, ÇÜNKÜ HALA BİR BEYNİM VAR PANKARTI"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasında, AK Parti'ye oy verenleni ‘beyinsizlikle’ suçladı. Kılıçdaroğlu, açılan bir pankartı okuyarak şöyle devam etti: “Güzel bir pankart daha var; “AKP’ye oy vermeyeceğim, çünkü hala bir beynim var, oyum CHP’ye” diyor, teşekkür ediyorum. Bütün yurttaşların siyasi görüşlerine saygım var ama Türkiye yeni bir yol ayrımında. Huzurlu bir Türkiye’yi, karnı doyan, sanayisi gelişmiş bir Türkiye’yi ayağa kaldırmamız azım. Onun için diyorum ki 12 Haziran’da sandığa gidelim, oylarımızı CHP’ye verelim. Sandığa gidelim Türkiye aydınlansın. Bakınız Recep Bey, geçmişte bu ülkeye hizmet eden insanları kötülüyor. Kim taş üstüne taş koyduysa, bu ülkeye hizmet ettiyse, herkese saygım var, herkesin başım üstünde yeri var. Biz geleceğe bakıyoruz, güzel Türkiye’yi ayağa kaldırmak istiyoruz. Bitlis valisi gitmiş demiş ki gelin AKP’ye oy verin. O artık Türkiye valisi değil, AKP valisi. Arabasında AKP bayrağı taşıması lazım. Onun için diyorum ki herkes senin emrinde. Gel arkadaş, neyi yanına alıyorsan al gel, senin istediğin kanalda, senin televizyonunda, senin istediğin gazetecilerle konuşalım. Recep Tayyip Erdoğan, Kemal kardeşinizin karşısına çıkabilir mi? Ben de biliyorum çıkamaz. Niye çıkamaz, ben size söyleyeyim. Bir, benim karşıma çıkabilmesi için geçmişinin temiz olması lazım. İki, kul hakkı yememesi lazım. Üç, mangal gibi yürek lazım. Diyor ki ‘kameraya çok düşkün’ ben kameralardan ürkerim. Arzu ediyorsa, Bursa’ya gelir Bursalıların önünde yüreklice konuşuruz. Recep’i indireceğiz aşağı hiç endişe etmesin. Eğer bir ülkenin başbakanı ana muhalefet partisi liderinden korkuyorsa o başbakanlık yapamaz. Her yerde söyleyeceğim bunu. Onu aşağı indireceğim. Kartallar gibi.”

"GÖZÜNÜ PARA DOYURSUN"

Annelerden AK Parti’ye oy vermemelerini isteyen Kılıçdaroğlu, “AKP iktidarına hiçbir annenin oy vermesini istemiyorum. Çocuklarınıza güvenin. Diyor ki ‘AKP evlerimizi başımıza yıktınız, ucubeleri satmaya kalktınız, Kentsel dönüşüm sakinleri’ biliyorum. Bu AKP’nin rant hastalığıdır. O ranttan herkesi kurtaracağım. Orada bir rant varsa o rant halkındır. AKP rantın adresidir, CHP halkın adresidir. 2,5 aylık Kübra açlıktan öldü, yoksulluğu bitireceğim diyorum, o diyor ki Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası’ndaki paraya gözünü dikti. Yav gözünü para doyursun. Benim derdim insan, onun derdi para. Ne diyeceksiniz buna. Geçen dönem sizi Bursa’dan temsil eden arkadaşlarımız vardı. Onlara yürekten teşekkür ediyorum. Şimdi yeni bir kadromuz var, genç bir kadro, atak bir kadro, kadınların fazla olduğu bir kadro. Hiç merak etmeyin onlar bu dönem parlamentoda sizlerin hakkını savunacak. Biz proje açıklıyoruz, AKP savunmaya geçiyor. Eskiden diyorlardı ki eski CHP hep eleştirirdi, şimdi ise yeni CHP proje getiriyor. Yeni CHP kadınların partisidir, gençlerin partisidir, yaşlıların partisidir, halkın partisidir.” şeklinde konuştu.

CİHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum