Akşam'dan G.Doğu için 2 Taktik Öneri?

Akşam'dan G.Doğu için 2 Taktik Öneri?

Daha önce köşe yazarlarını ve akademisyenleri PKK'ya hedef gösteren Akşam, Güneydoğu için 2 taktik öneride bulundu. İşte Akşam'ın yeni öneriler...

Seçimlerden önce "ulusalcı" yazarını Kandil'e gönderen ve PKK'ya kendini anlatması, izah etmesi için sayfalarını sonuna kadar açan Akşam Gazetesi, sandık için son düzlüğe girdiğimiz şu günlerde manşet içine giydirilmiş Güneydoğu taktikleri ile dikkat çekiyor.

Serdar Akinan'ın PKK'nın iki numarası Murat Karayılan'la yaptığı röportaj sonrası Akşam'ın attığı 2 manşet çok dikkat çekmişti.

Önce aralarında Emre Uslu, Önder Aytaç gibi yazarların PKK'nın suikast listesinde olduğunu iddia eden bir manşetle çıkan Akşam, ertesi gün de o isimleri yine manşetten numaralandırarak resmen PKK'ya hedef göstermişti.

Bugünkü manşette de Akşam'ın yine manşet içine ustaca giydirilmiş Güneydoğu taktikleri göze çarpıyor.

AKŞAM'DAN NUMAN KURTULMUŞ SÜPRİZİ

Hakkari mitinginde CHP'ye tam destek veren BDP'nin bağımsız adayı Selahattin Demirtaş'ın görüşlerini manşete taşıyan Akşam gazetesi ilginç bir şekilde o haberin içinde HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'u ön plana çıkartıyor. AKP'yi bölgede tamamen silinmiş göstermek isteyen Akşam, Selahattin Demirtaş'ın ağzından bölgedeki ikinci ismin Numan Kurtulmuş olduğu iddia ederek, muhafazakar oylar için adete bir adres gösteriyor.

CHP İLE İTTİFAK YAPARIZ

CHP-BDP ittifakı her seferinde CHP tarafından yalanlanıyor ama BDP'li bağımsız aday Selahattin Demirtaş Akşam'a verdiği röportajda CHP ile ittifak yapabileceklerini resmen açıkladı.

Zaten daha önce gerek Hakkari mitinginde gerekse kepenk kapatma eylemlerinde iki parti arasında adı konulmamış bir ittifak sözkonusuydu.

Kısaca akşam usta işi bir haberle hem CHP ve BDP'ye Güneydoğu için ittifak yapın derken hem de CHP-BDP haberinin içine Numan Kurtulmuş'u ekleyerek CHP-BDP ittifakının dışındaki oylar için yeni bir adres gösteriyor... 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.