Altan Tan'daki Değişimin SIRRI?

Altan Tan'daki Değişimin SIRRI?

Altan Tan'ın İslamcı çizgiden PKK çizgisine kayması şeklinde özetlenebilecek değişiminin sırrıyla ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.

* “DTP, PKK’nın ipoteğindedir. PKK ve statükonun, Kürt meselesi üzerinde militarist ve askeri bir vesayetin kurulmasını istemektedirler.

* "DTP, PKK'nın ipoteğindedir. PKK'nın kurduğu bir partidir."

* “PKK kendi çizgisi dışındaki Kürt aydınlara karşı da oldukça acımasızdır. Bu kişiler kim olursa olsunlar ‘işbirlikçi’ ve ‘hain’dirler.

Yukarıdaki sözler 12 Haziran’da yapılan seçimlerde BDP’nin desteğiyle bağımsız milletvekili seçilen Altan Tan’ın 2008 yılında verdiği bir röportajdan alıntı…

İslamcı ve demokrat olarak bilinen ve PKK’yı ve BDP’nin bir önceki hali olan DTP’yi şiddetle eleştiren Altan Tan, bugün tamamen PKK çizgisinde bölücü, kışkırtıcı ve faşist açıklamalar yapıyor.
 

“AKP milletvekillerini sokakta gezdirmeyin!” sözü de bunlardan en sonuncusu.

Hangisi gerçek Altan Tan, yukarıda PKK’yı ve DTP çizgisini eleştiren İslamcı çizgideki Altan Tan mı yoksa “AKP milletvekillerini sokakta gezdirmeyin” diyecek kadar faşist ve bölücü çizgideki Altan Tan mı?

Rotahaber yazarı Ünal Tanık, Altan Tan’daki bu değişimle ilgili köşesinde ilginç bilgilerin olduğu bir yazı kaleme aldı.

Tanık, Altan Tan’daki değişimin BDP’li bağımsızlar safına geçtikten sonra değil daha önce başladığını kaydediyor.

Peki 2009’daki yerel seçimlerde AKP’den Diyarbakır adayı gösterileceği konuşulan bir isim şimdi AKP’yi sokağa çıkarmayın diyecek kadar nasıl değişti?

Tanık’ın iddiasına göre, inşaat mühendisi olan ve ailesi inşaat işiyle uğraşan Altan Tan Diyarbakır’da TOKİ’nin yaptığı konutlardan hiç ihale alamadı ve Tan’daki değişim burada başladı.

İşte Ünal Tanık’ın o yazısından ilgili bölüm;

"BDP’lilerin kucağını gören Altan Tan’ı oradan buraya savunan esas şeyin ne olduğunu ise çok az kişi bilir.

Altan Tan, inşaat mühendisi. Kendisi gibi ailesi de inşaatçılık yapıyor. Diyarbakır’da Altan Tan’ın (kendi verdiği rakamla) son 7 yılda 40 bin konut yapıldı. Bunların ne kadarını inşaatçı Tan ailesinin yaptığını bilmiyorum.

Yine kendi verdiği bilgiye dayanarak yazıyorum. Tan ailesi, bugüne kadar TOKİ’den hiç ihale alamadı. İşte sanıldığının aksine, Altan Tan’daki değişim, 12 Haziran seçimlerinde  bağımsızlardan aday olması ile başlamadı.

Esas ve köklü değişim, TOKİ’den ihale alamamakla başladı buraya kadar geldi."
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum