Ama hemen kaldırıldı

Ama hemen kaldırıldı

Son zamanlarda İsrail'le sürekli kriz yaşıyoruz. Kafayı diziye bile takan İsrail bu afişi görse ne derdi acaba?

Erdoğan İstanbul'da Tören alanına yakın bir yere İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Erdoğan'ın önünde eğildiği bir büyük bir afiş asıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından yapılan Ataşehir-Halkalı-Ispartakule köprülü kavşak ve bağlantı yolları açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan'ın, tören alanında gelmesinden önce çevredeki bir sitenin sakinleri tarafından, sitenin bahçe demirine "Batı Ataşehir'den metrobüse ve Taksim'e otobüs hattı istiyoruz" yazılı afiş asılması dikkatlerden kaçmadı.

PANKART KALDIRILDI


Öte yandan açılıştan önce tören alanına yakın bir yere İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Erdoğan'ın önünde eğildiği bir büyük bir afiş asıldı. Kim tarafından asıldığı öğrenilemeyen, iki vinç arasındaki "Dünyanın önünde eğildiği lider hoşgeldin" yazılı dev afiş bir süre asılı kaldıktan sonra Başbakan Erdoğan gelmeden dakikalar önce Başbakanlık görevlileri tarafından kaldırıldı.

Bu arada Batı Ataşehir sakinlerinin evlerinin penceresine Türk bayrağı asması dikkat çekti.

ERDOĞAN'I GÜLÜMSETEN NOT

Başbakan, tören alanına geldikten sonra adının Fatma Çağlar olduğu öğrenilen bir kadın Erdoğan'a bir not gönderdi. Yakını için iş istediğini söyleyen Çağlar'ın notunu Başbakan Erdoğan gülümseyerek okudu. Zeynep Çelik adlı diğer bir vatandaş ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a iş istediği belirtilen bir not gönderdi.

"ATATÜRK ÖLMEDİ" YAZISI

Diğer taraftan, tören alanının girişindeki apartmanlardan birinin penceresindeki "Atatürk ölmedi" yazısı ve cama yapıştırılan Atatürk fotoğrafları dikkat çekti. Erdoğan'ın konuşması sırasında ise bayılan bir vatandaş polisler eşilğinde tören alanında çıkarılırken, çocuklara oyuncak dağıtıldı.


KUMANYA İZDİHAMI


Açılışın ardından vatandaşlara dağıtılan ekmek ve ayrandan oluşan kumanya itişmelere neden olurken, bazı vatandaşların çok sayıda kumanya alması gözlerden kaçmadı. Tören alanına vatandaşları getiren otobüsün, alandan ayrılırken trafik sıkışmasına neden oldu.

* İki vinç arasında asıldığı görülen "Dünyanın önünde eğildiği lider hoşgeldin" yazılı dev afiş, Başbakan Erdoğan gelmeden dakikalar önce görevliler tarafından kaldırıldı.

* Yakını için iş isteyen kadının gönderdiği not, Erdoğan'ı güldürdü

* Tören alanının girişindeki apartmanlardan birinin penceresindeki "Atatürk ölmedi" yazısı ve cama yapıştırılan Atatürk fotoğrafları dikkat çekti

* Açılışın ardından vatandaşlara dağıtılan ekmek ve ayrandan oluşan kumanya, izdihamı andıran görüntüleri ortaya çıkardı

Etiketler :