ANAP Özal ruhunu arıyor

ANAP Özal ruhunu arıyor

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal liderliğinde bir dönem Türk siyaset tarihine geçen Anavatan Partisi o görkemli zamanlardaki siyasi rüzgarı yakalamaya çalışıyor.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal liderliğinde bir dönem Türk siyaset tarihine geçen Anavatan Partisi o görkemli zamanlardaki siyasi rüzgarı yakalamaya çalışıyor. Ahmet Özal’ın İBB adaylığını açıklamasıyla Özal ruhunu yakalamaya çalışan partinin Beykoz adayı ise Osman Ceylan.


Beykoz’daki Tolon Restaurant’ta yapılan istişare toplantısına yerel basın da davet edilirken, ANAP’ın eski topları da toplantıda yer aldı. Beykozspor Kulübü Derneği Başkanı, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Zeki Aksu’nun da yer aldığı toplantıda konuşan Osman Ceylan adaylık sürecini çok iyi tahlil ettiğini belirtti. Ceylan, “bu parti temiz insanların, inanmış insanların partisidir. Bizler Özal’ın gölgesi altında yetiştik. Özal’ın gölgesi bu partiden hiç kalkmadı, Allah da kaldırmasın. ANAP’a ölmüş diyorlar. Bilirsiniz ki Zümrüd-ü Anka Kuşu’da ölür ve küllerinden yeniden doğar. Bizler de küllerimizden yeniden doğacağız. Belediye Başkan Adayı olmam için çok baskı yaptılar. Ben de bu partinin akil adamlarına danışmak istedim. Maddi destek istemiyorum ama benimle beraber bu yola baş koyacaksanız bu yola çıkmaya hazırım” şeklinde konuştu.


Günün sürprizi ise ANAP İBB adayı oldu. Merhum Turgu Özal’ın oğlu Ahmet Özal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’nı açıkladığı programda ANAP’ın 2,5 yıl sonra yapılacak genel seçimlerde eski günlerine bir dönüş yaşayacağını iddia etti. Özal, 6 yıldır uygulanan ekonomik politikaların AK Parti iktidarının sonunu getirdiğini iddia ederek, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin bu yüzden çok önemli olduğunu belirtti. ANAP’ın İstanbul’da ve Türkiye’de başarılı olması için İBB’ye aday olduğunu açıklayan Ahmet Özal, "ANAP’ın % 80’i AK Parti’de. Biz bu % 80’i geri istiyoruz" dedi.

dostbeykoz.com