Ankara'da AKP'yi arkadan vuran zirve

Ankara'da AKP'yi arkadan vuran zirve

Keçiören'de adaylıktan çekilen Turgut Altınok, öyle bir isimle bir araya geldi ki Ankara kulislerine bomba gibi düştü.

Keçiören Belediye Başkan adaylığından tartışmalı bir şekilde çekilen AKP'li Turgut Altınok'tan MHP'nin adayı Şükrü Şahin'le bir araya geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arası açık olduğu bilinen Altınok, adaylıktan çekildiği Keçiören'de Şahin'in destek isteğine karşılık, "Elimden geleni yaparım" diye karşılık verdi.

Uzun süredir kamuoyundan uzak duran Altınok'un Şahin'e destek verdiği ve yakın çevresini MHP'li adaya yönlendirdiği kulaktan kulağa yayılmıştı. Ancak açıktan herhangi bir açıklama yapmayan Altınok'un Büyükşehir yarışında da Gökçek'e karşı Mansur Yavaş'a destek verdiği de ileri sürülüyor.

Turgut Altınok, seçime sayılı günler kala makamında Şükrü Şahin ve ekibini kabul etti. Altınok, başkanlık koltuğuna oturduğu takdirde de her türlü desteği Şahin'e vermeye hazır olduğunu söyledi. Şahin ise seçimi kazanmaları durumunda Turgut Altınok'un tecrübe ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Sayın Altınok'un yarım kalan projelerini devam ettireceğiz. Bizim yapmayı istediklerimizi de bu projelerle birleştirdiğimizde, Keçiören daha yaşanır bir yer haline gelecek."

MHP adayı Şükrü Şahin'e, daha önce de BBP eski ilçe başkanları ve Genç Parti yetkililerinin de destek açıklamaları da gelmişti.Etiketler :