Arınç: Kıyamet Kopmadıkça Ak Parti...

Arınç: Kıyamet Kopmadıkça Ak Parti...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kıyamet kopmadıkça AK Parti’nin yeniden iktidara geleceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kıyamet kopmadıkça AK Parti’nin yeniden iktidara geleceğini söyledi. Çözüm süreci ile ilgili herkesin müsterih olmasını isteyen Arınç, “Elinde silah olan silahını kullanan, şiddet kullanan, masum insanların kanına giren eşkıya ile konuşacak hiçbir şeyimiz yok. Ancak onların anladığı dilden konuşabiliriz. Onu da yerine getiriyoruz” dedi.

Partisinin Orhangazi ilçesindeki 5. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’nın AK Parti’yi sevdiği dağ taşın AK parti dediğini ifade ederek, hedefi yüksek koymak gerektiğini söyledi.

Kadınların propaganda gücünün erkeklerin 10 katı daha güçlü olduğunu ifade eden Arınç, “Erkekler böyle değildir. Bir şey söyler aklında bir sürü şey düşünür. Kadınlar ise yürekten konuşur, samimidir. Çoğu zaman kucaklarında bebekleriyle kapı kapı dolaşır. Allah da onların hizmetlerine büyük bir mükafat verir” dedi.

2015 yılı 7 Haziran yılında yapılacak milletvekili genel seçimine dikkat çeken Arınç, “Biz bu seçimlerde de İnşallah, Allah bir mani, keder vermezse, yer yarılmaz, gök delinmezse 4. defa iktidar olacağız. Yani kıyamet kopmadıkça Allah’ın izniyle AK Parti tekrar iktidara gelecek. ‘Yan gelip yatalım o zaman’ Hayır, on anlamda söylemiyorum. Bu çok önemli. Üç dönem oldu kardeşim, Başımızda Tayyip bey vardı. Başbakanımızı halk seviyordu.

‘Teyyibe oy vereceğim diyen Anadolu insanı AK Parti’yi bile görmeden oyunu veriyordu. Ama o şimdi Cumhurbaşkanı oldu. ‘Acaba AK Parti ne yapacak? Gitseler de kurtulsak diyenler ve biz bunları nasıl yıkarız?’ diyenler var. 14 parti birleşti ‘Ekmek için Ekmeleddin’ dedi yine olmadı.

Bu sefer, ‘Acaba 15 parti yapsak bu iş olur mu? Mesela CHP ile HDP’yi birleştirsek yanına da MHP eklesek, adı sanı duyulmuş duyulmamış ne kadar parti varsa, oy oranları yüzde 1’de olsa Saadet’i de vesaire de yanına koysak bir de şöyle bir yüklensek bunlardan kurtulur muyuz?’ diye düşünenler var. İçerisi başka, dışarısı başka düşünüyor” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.