Arınç'tan Ayna'ya Ağır sözler

Arınç'tan Ayna'ya Ağır sözler

Bülent Arınç yeni bir kavganın fitilini ateşledi. Arınç'ın hedefinde gülerek "açılım bitti" diyen Emine Ayna vardı.

Demokratik Açılımı istemeyen DTP'li Emine Ayna'ya da atıfta bulunan Bülent Arınç; "Hele bir kadın var içlerinde kahkaha atarak 'Açılım istemiyoruz' dedi. Çok garip bir yaratık. Allah akıl fikir versin." diye konuştu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, konferansta yaptığı konuşmada ise ilk olarak AK Parti'nin kuruluş tarihini özetleyerek, partisinin bugüne nasıl geldiklerini anlattı.

Arınç, "AK Parti kuruluşundan bu yana isminin hakkını veren politikalar izlemiştir. Türkiye'yi mafyalardan ve çetelerden arındırmıştır. Bugün Türkiye'de kimse mafya var diyemez. Bugün gelinen noktada ise 'Demokratik Açılım'a gidiyoruz. Bu konuda eleştiriler hakaret eder nitelik taşımaktadır. Attığımız her adımın hesabını verdik. Bu konuda da hesabımızı vereceğiz. Bizde çıkara dayalı siyaset anlayışı yoktur. Biz kimlik siyaseti yapan bir parti değiliz. Biz herkese eşit davranıyoruz. Kardeş kavgasına sürükleyen çetelere aman vermiyoruz." dedi.

"ÇOK GARİP BİR YARATIK"

Demokratik Açılım sürecinde siyasi partilerin tutumunu değerlendiren Arınç sözlerine şöyle devam etti: "Bu süreçte ne CHP ne de MHP bize yol gösterici olmamıştır. Ancak kuru muhalefet yapmışlardır. Daha sonra ise DTP'nin de açılım istemiyoruz açıklaması amaçları farklı ama aynı safta yer alan parti konumuna gelmişlerdir. Karşı olanlar nasıl bir araya geliyor anlamıyorum. DTP'den hele bir kadın var içlerinde kahkaha atarak 'Açılım istemiyoruz' dedi çok garip bir yaratık Allah akıl fikir versin.

DAĞA ÇIKANLARI İNDİRECEĞİZ

Sayın Bahçeli benim saygı duyduğum bir insan. Ama Temmuz, Ağustos'ta 'Gerekirse dağlara çıkarız' dedi, '50 sene de orada mücadele ederiz' dedi. Dağlara çıkmak ve mücadele. Bir baktık DTP'liler de dağlara çıkmaktan bahsediyor. İyi sen çık, zaten dağlardasın. Başkaları niye dağa çıkmak istiyor, ona hayret ediyorum. Dağa çıkmak yok, dağa çıkmanın önüne geçeceğiz. Dağa çıkanları indireceğiz.''

Etiketler :