Arsasını Filistinli Çocuklara Bağışladı

Arsasını Filistinli Çocuklara Bağışladı

Isparta'da evli, 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Nuray Selek Çelikbaş, Filistin'deki kimsesiz çocuklara yardım amacıyla 15 bin TL değerindeki arsasını valiliğe bağışladı.

Yaklaşık 10 yıl önce 2'nci çocuğuna hamileyken eşi tarafından üzerine kuma getirilen Nuray Selek Çelikbaş, boşandıktan sonra kızları 5 yaşındaki Emine ve 1 yaşındaki Kader ile birlikte ekonomik olarak sıkıntılı dönem geçirdi. Daha sonra ikinci evliliğini yaparak Antalya'ya yerleşen Çelikbaş, maddi sıkıntılarından kurtuldu. İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonunda yüzlerce çocuğun öldürülmesi ve kimsesiz kalmasından etkilenen Çelikbaş, annesinden kalan Eğirdir Yolu üzerinde Aliköy Mevkii’nde 1500 metrekare arsayı Filistinli çocuklar için bağışladı.

Isparta Vali Yardımcısı Niyazi Can'ı makamında ziyaret eden Nuray Selek Çelikbaş, yaklaşık değeri 15 bin TL olan arsasını bağışladığını, bunun satışından elde edilecek paranın Filistinli çocuklara ulaştırılmasını istedi. Vali Yardımcısı Can, bağış onayını Çelikbaş'tan alırken, gerekli işlemlerin hemen başlatılacağını söyledi.

Nuray Selek Çelikbaş, “Eşimin üzerime kuma getirmesinden sonra sıkıntılı bir dönem yaşadım. Şu anda Allah’a şükür maddi durumum iyi. Annemden kalan bu arsaya ihtiyacım yok ama Filistin'deki çocukların buna ihtiyacı var. Onlar açken, acı çekerken arsanın boş durması vicdanımı sızlattı. Arsayı olduğu gibi bağışlıyorum. Eşim de bu kararımı olumlu karşıladı. İnşallah ihtiyaç sahiplerine bu para ulaştırılır” diye konuştu.