Askeri helikopter düştü 2 subay şehit

Askeri helikopter düştü 2 subay şehit

Malatya'dan kalkan ve Kayseri yakınlarında irtibatı kesilen askeri helikopterin düştüğü ve iki üsteğmenin şehit olduğu belirtiliyor.


HELİKOPTERLE İLGİLİ İLK BİLGİLER

Malatyadan Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan askeri helikopterle Pınarbaşı civarında irtibat kesiliyor.. Yoğun hava koşulları yüzünden iniş yapmış da olabilir. Pınarbaşı aynı zamanda bir radar istisyonu tüm bağlantıları yönlendiriyor olması olumsuz bir durum olduğunu da ortaya koydu... 11 ayrı Jandarma timinin arama yaptığı da bildirildi

Kayseri Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, askeri yetkililerden 112 Acil Servisine ulaşan bilgiler üzerine, Pınarbaşı ilçesine, acil servis ambulansları gönderildiğini bildirdi.

VALİDEN İLK AÇIKLAMA

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, irtibat kesilen askeri helikopterle ilgili olarak, ''Helikopter zorunlu iniş yapmış ya da düşmüş olabilir'' dedi.

Vali Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, askeri helikopterin saat 11.15'te Malatya'dan havalandığı bilgisine ulaştıklarını söyledi.

Kayseri'nin Sarız ilçesi sınırlarında helikopterle irtibatın kesildiğini belirten Bilici, ''Saat 11.15'te Malatya'dan çıkan askeri helikopterle Sarız ilçesi sınırlarında irtibat kesildi. Zorunlu iniş yapmış ya da düşmüş olabilir. Net bir bilgimiz yok. 11 ayrı askeri arama timi, arama çalışmalarını sürdürüyor'' dedi.

Bu arada, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Kahramanmaraş'tan kalkan herhangi bir askeri helikopterin bulunmadığını söyledi.

SON AÇIKLAMA

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, irtibat kesilen askeri helikopterin düştüğünü, 2 üsteğmenin şehit olduğunu söyledi.

Vali Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 11.15'de Malatya'dan kalktıktan sonra Kayseri'de irtibat kesilen helikopterin düştüğünü belirtti.

Bilici, ''Helikopter, Pınarbaşı ilçesi Büyükçaylak bölgesinde düştü. Helikopterde bulunan 2 üsteğmen şehit oldu. Şehitlerin cenazeleri, askeri helikopterle Kayseri'deki 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına getirilecek'' dedi.AA