Askeri savcı Özal'ı öldürenleri açıkladı

Askeri savcı Özal'ı öldürenleri açıkladı

Emekli askeri savcı Faik Tarımcıoğlu, Özal'ın katillerini de açıkladı.

Emekli askeri savcı Faik Tarımcıoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın katillerinin Eşref Bitlis ve Kazım Çillioğlu'nu öldürenlerle aynı el olduğunu söyledi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın öldürüldüğünü söyleyen, emekli askeri savcı Faik Tarımcıoğlu, Özal'ın katillerini de açıkladı:

"Özal'ı öldürenler kendi kuvvet komutanları Eşref Bitlis'i öldürcek kadar işi tırmandırdı. Özal'ı, Eşref Bitlis'i ve Albay Kazım Çillioğlu'nu öldüren aynı eldir"

Türkiye gazetesinin haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturmada delil sıkıntısı yaşıyor. Savcılık Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'dan özel ses kayıtların, eşi Semra Özal'dan ise saç telini henüz teslim alamadı. Delil sıkıntısı yaşayan savcılığın Özal'ın ezarını açarak kemik parçası alacağı ifade ediliyor. Turgut Özal'ın kardeşi Korkut Özal, yengesine ve yeğenine çağrıda bulunarak, "Elinizde delil varsa bir an önce savcılığa teslim edin" dedi. Savcılığın henüz kendi ifadesine başvurmadığını belirten Özal, "Bende eskiden beri birikmiş birtakım bilgiler var. Bu bilgiler sıraya konulursa orada epey bir anahtar bulunabilir" diye konuştu.

SAÇ TELİ ÇOK ÖNEMLİ

Turgut Özal'ın siyasetteki yol arkadaşı emekli askeri savcı Faik Tarımcıoğlu ise Semra ve Ahmet Özal'la aynı çağrıda bulundu. Tarımcıoğlu, Turgut Özal'a ait saç telinin zehirlenme vakasının ortaya çıkarılması için çok önemli bir delil olduğunu belirtti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ahmet Özal'ın "babamın ölümü şüpheli" şeklindeki açıklamaları üzerine 2010 yılında soruşturma başlatmıştı.

BU İDDİA ÇOK KONUŞULACAK

Turgut Özal'ın yol arkadaşı Faik Tarımcıoğlu, "Özal, bambaşka bir insandı. Onu istemeyen çoktu. 1993 yılı çok karanlık bir yıldı. Özal'ı öldürenler kendi kuvvet komutanları Eşref Bitlis'i öldürcek kadar işi tırmandırdı. Özal'ı, Eşref Bitlis'i ve Albay Kazım Çillioğlu'nu öldüren aynı eldir" dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.