Atalay'a Gül'ün o sözleri soruldu!

Atalay'a Gül'ün o sözleri soruldu!

Beşir Atalay, Gül'ün dönmesiyle AK Parti'ye zenginlik ve güç katacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı Gül'ün Köşk sonrası "partiye dönme" hesaplarını değerlendirdi. Gül'ün AK Parti'ye zenginlik ve güç katacağını söyleyehn Atalay, 
"Hepimizin gönlünde Abdullah Bey'in bir yeri vardır. Onun gelmesinden daha tabii ne olabilir" diye konuştu.
 
Beşir Atalay, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarının vatandaşlar ve özellikle de Ak Parti camiası tarafından epeyce bir tartışılması ve değerlendirilmesini istediklerini belirten Atalay, "Hemen 'başbakan kim olacak?' tartışmalarından ziyade, şu seçimin sonucu bir başarıdır, büyük bir bayramdır bizim için. İlk defa millet kendi cumhurbaşkanını seçti. Bunun bir tadını çıkartalım. Bu, müthiş bir başarıdır" dedi.

"ÇATI VE PARALEL YAPI BOZGUNA UĞRADI" 
 
Seçim sonuçlarındaki oy oranlarının muhalefete her şeyi gösterdiğini ifade eden Atalay, sonuçların ardından muhalefette çok büyük bir telaşın yaşandığını söyledi. Atalay, “Çatının büyük ayağı”nı CHP, MHP ve "Paralel yapı"nın, seçim sonucuyla bozguna uğradığını dile getirdi.
 
CHP ve MHP genel başkanlarının milletinin oyuyla cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiğine değinen Atalay, şöyle devam etti:
 
"Bu, büyük bir şansızlık. En azından şunu demeleri lazım, 'biz yenildik, çatı oluşturduk. Evet, 14 partiyi bir araya getirdik falan ama kazandı, tebrik ediyoruz, kutluyoruz.' Çünkü bu ülkenin cumhurbaşkanı. Bu, siyasi partilerin bir seçimi değil. Evet, destekleyen ve aday gösteren siyasi partiler ama seçtiğimiz kişi devletin başı, hükümetin başı değil. Yarın partilerle bir araya gelecek. Onun için söyledikleri sözler, kullandıkları üslup tamamen bir şansızlık."
 
GÜL'ÜN AÇIKLAMALARINI DEĞERLENDİRDİ
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugünkü açıklamalarının hatırlatılması üzerine Atalay, "Abdullah Gül, bu hareketin temel direklerinden biri. Birinci isim Tayyip Bey ise ikinci isim Abdullah Bey'dir. Kuruluşundan beri bu ikili müthiş bir birliktelik sergilemiştir" ifadesini kullandı.
 
Erdoğan'ın milletvekili olamadığı dönemde Gül'ün hükümeti kurduğunu, milletvekili seçildiği akşam görevi Erdoğan'a devrettiğini, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçiminde"Kardeşim Abdullah Bey, cumhurbaşkanımız olacak" dediğini anlatan Atalay, hareketin bu fedakarlıklar ve jestlerle yürüdüğünü belirtti. Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Abdullah Bey, cumhurbaşkanlığı bitiyor, bu partiye gelmemesi yanlış olur. Onun partisi. Bizde öyle makamlarla falan bitmiyor bu şeyler. Bunlar aynen devam edecek. Abdullah Bey tabii ki partimize gelecek. O partimize zenginlik, güç katar. Hem toplum genelinde hem partimizin, teşkilatımızın tabanında hem parti grubumuzda hepimizin gönlünde Abdullah Bey'in bir yeri vardır. Onun gelmesinden daha tabii ne olabilir"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.