Atanacak isimler belli oldu iddiası

Atanacak isimler belli oldu iddiası

Kulislerde yeni bir valiler kararnamesi ile İstanbul ve Ankara valilerinin de değişeceği konuşuluyor.

37 ili kapsayan geniş kapsamlı 'Emniyet Müdürleri Kararnamesi' Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. Atamaların mürekkebi kurumadan İçişleri Bakanlığı'nda yeni atama heyecanı yaşanıyor.

Sırada kısa süre önce Celalettin Cerrah'ın da içinde olduğu dar kapsamlı valiler kararnamesinin devamı var. Kulislerden yansıyan bilgilere göre, yeni valiler kararnamesinin İstanbul ve ankara gibi büyük illeri kapsayacak, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez kadrolarında da değişiklikler yapılacak.

GÜLER'İN YERİNE

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş'in Muammer Güler'in yerine İstanbul Valiliği'ne, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal'ın da Ankara Valiliği'ne getirileceği öne sürülüyor.

Muammer Güler ile Ankara Valisi Kemal Önal'ın merkeze alınacağı belirtiliyor.İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanacak isimler için halen genel kurul gündeminde bulunan kamu güvenliği müsteşarlığı kurulmasına ilişkin tasarının yasalaşmasının bekleneceği belirtiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde genel müdür yardımcıları ve daire başkanları arasında da büyük çapta değişiklikler yapılacağı öğrenildi. Vekaletle yürütülen özel harekat, teftiş, havacılık, üç trafik başkanlığı, terörle mücadele daire başkanlıklarına öncelik verilecek. 5 yılı aşkın aynı görevde kalarak hiç değişmeyen daire başkanları da değiştirilecek. (NTV)

Etiketler :