Avcı'da Milli Takıma Talip

Avcı'da Milli Takıma Talip

İstanbul BŞB Teknik Direktörü Abdullah Avcı, layık görülmesi durumunda Milli Takım'da göreve hazır olduğunu ifade etti.

Avcı'nın Radyospor'daki ''Haber Özel Programı''nda milli takımla ilgili sorulara verdiği yanıtlar, ''www.radyospor.com'' internet sitesinde yayınlandı.

Milli takım teknik direktörlüğü hedefini daha önce de dile getirdiğini kaydeden Avcı, şunları söyledi:

''Milli Takım teknik direktörlüğü benim en büyük hedefim. Milli takım altyapısında çalıştım, pek çok önemli oyuncuyu futbolumuza kazandırdım ve ekibimle bir jenerasyon yakaladık. Milli takıma aday oyuncuların yüzde 70-80'i ile çalıştım. Şu anda benim dışımda bu modelde bir teknik direktör yok. (A) Milli takımda çalışacak teknik direktör milli takımlar altyapısını iyi bilmeli. Milli takıma layık görülmem durumunda göreve hazırım. Milli takımda oynayabilecek, oyuncu topluluğuyla çalıştım. Her açıdan hazırlıklıyım.''

Yabancı teknik direktör arayışına sıcak bakmadığını belirten Avcı, altyapıları iyi bilen, oyuncuları yakından tanıyan birisinin tercih edilmesinin doğru olacağını savunarak, ''Milli takımlarda çalışmış bir yerli teknik direktör olarak, yabancı teknik direktör arayışına doğru bakmıyorum. Altyapıları doğru bilen, oyuncuları yakından tanıyan birinin tercih edilmesi doğru olur. Bu da yerli bir teknik direktör olmalı. Ancak federasyonumuz yabancı teknik adam getirirse bu karara saygı gösterir, gelen teknik adama elimizden gelen yardımı yaparız'' dedi.