AYM'ye dosya taşıma yarışması

AYM'ye dosya taşıma yarışması

Genç Siviller, CHP'yi protesto etmek amacıyla ''1. Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması'' düzenledi.

CHP Genel Merkezi önünde toplanan gruptakilere numara ve boş dosyalar verildi. Burada grup adına yapılan açıklamada, CHP'nin 36 defa Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğu bildirildi. Açıklamada, ''Her Anayasa değişikliğinden sonra Anayasa Mahkemesi'ne koşan CHP'yi yoğun günlerin beklediği bir dönemde CHP'ye kalifiye elemanlar kazandırmak için bu yarışmayı düzenliyoruz. Anayasa Mahkemesi önünde sona erecek yarışta, varış çizgisini geçen ilk kişi yarışmanın galibi olacak ve CHP'de istihdam edilmek üzere büyük bir avantaj kazanacak'' denildi.

Açıklamanın ardından ''start'' yazan pankartın önünden yarışma başlatıldı. Gruptakiler bir süre yürüdükten sonra araçlara binerek Anayasa Mahkemesi önüne gitti.

Anayasa Mahkemesi yakınlarında araçlardan inen gençler, Anayasa Mahkemesi'nin kapısına kadar yürüdü. Yürüyüşün sonunda birinci olan Tarık Beyhan'a kupa verildi.

Konfetilerin da atıldığı yarışmanın sonunda Beyhan, gelecek yarışmalara CHP'lileri de beklediklerini kaydetti. Beyhan, ''CHP'ye layık olmak için, Meclis'i çalışamaz duruma getirmek için çok dosya taşıyacağım''dedi. Beyhan birinciliğini verilen şampanyayı patlatarak kutladı.

Grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Etiketler :