Babacan Açıkladı! Türkiye'den İki Sürpriz Öneri

Babacan Açıkladı! Türkiye'den İki Sürpriz Öneri

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan G20'nin iş kolu olan B20 toplantısında yaptığı konuşmada iki sürpriz öneriyi gündeme getirdi.


Türkiye'nin G20 dönem başkanlığı kapsamında G20'nin alt kolu olan B20'de ilk toplantı bugün gerçekleştiriliyor. B20 toplantısının açılışında konuşan  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Türkiye'nin, G20 için iki sürpriz öneride bulunduğunu belirtti.

KOBİ'LER İÇİN ''KOBİ PLATFORMU'' ÖNERİSİ

Türkiye'nin KOBİ'leri çok önemsediğini ve G20 dönem başkanlığında KOBİ'lerle ilgili bir çok sorunu masaya yatıracaklarını belirten Babacan, 'Küresel KOBİ Platformu' kurulması konusunda anlaşıldığını söyledi. Babacan, dünyanın bir çok ülkesinden gelecek KOBİ temsilcilerinin bu küresel KOBİ forumunda tüm sorunları ele alacağını dile getirerek bu girişimin sadece 2015 yılı için geçerli olmaması gerektiğini de söyledi.

FONLAR YER ARIYOR

Babacan konuşmasında Türkiye'nin dönem başkanlığında  ''Yatırım'' konusunun önemli başlıklardan biri olacağını ifade ederek, ''Fonlar uzun süreli yatırım yapacak yerler arıyor.'' dedi.

KADINLARA YÖNELİK 'W20' ÖNERİSİ

Türkiye'nin dönem başkanlığında yeni bir hat açmak istediklerini de dile getiren Babacan bunun adını ise 'W20' olarak belirlendiklerini söyledi. W20'nin iş kadınlarına yönelik olacağını ve İş kadınlarının sorunlarının bu toplantıda masaya yatırılacağını ifade eden Babacan, bu konuyla ilgili 20 ülke ile tam istişare edilmediğini vurgulayarak, '' Ama ben bu hattın açılacağına inanıyorum. Bunun da 2015 için değil sürekli olmasını istiyoruz.'' diye konuştu.

GELİŞMİŞ EKONOMİLERE UYARI

Bu dönemin gelişmiş ekonomiler için çok da iyi geçmeyeceğini de sözlerine ekleyen Babacan, ''Gelişmekte olan ekonomiler ise gelişmiş ekonomilerden daha fazla büyüme gösterecek. Gelişmekte olan ekonomiler cazipliğini koruyacak.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.