Bakan Çubukçu'ya suikast ihbarı

Bakan Çubukçu'ya suikast ihbarı

Kahramanmaraş'ta, ankesörlü telefonla 155'i arayarak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya suikast yapılacağı ihbarında bulunan bir kişi polisi alarma geçirdi.

Pazar günü İstanbul Taksim'de meydana gelen canlı bomba saldırısından bir gün önce akşam saatlerinde, Doğukent Yolu Vezir Hoca Bulvarı üzerindeki ankesörlü bir telefondan 155 polis ve 156 jandarma aranarak, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a suikast düzenleneceği ihbarında bulundu. İhbardan bir gün sonra ise Taksim'de Çevik Kuvvet Polisi'ne yönelik canlı bomba saldırısı gerçekleştirildi. 
 

Aynı ankesörlü telefondan saat 20.00 sıralarında 155'e Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'yu hedef alan bir suikast yapılacağı ihbarında bulunuldu. Bunun üzerine harekete geçen polis çevrede geniş çaplı araştırma başlatırken, aramanın yapıldığı ankesörlü telefon, olay yeri inceleme ekipleri tarafından incelenerek parmak izi örnekleri alındı. 
 

İddiaya göre, zayıf ve ince yüzlü 20-25 yaşlarında bir kişinin ankesörlü telefon çevresinde görüldüğü bilgisine ulaşılırken, ihbarcının bulunması için başlatılan çalışma devam ediyor. İHA
 

Etiketler :