Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapıyor.

Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Başbakanlık Acil Durum Koordinasyon Merkezi oluşturulmasına karar verildi. Başbakanlık Müsteşarı veya görevlendireceği bir yetkili bu koordinasyon merkezinden sorumlu olacaktır.

- Kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli bilgi ve belge akışı merkeze sağlanacaktır. Bu merkez yarından itibaren görevlendirilmiş olacak. Her haliyle bu koordinasyon çalışmasının çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

PKK'NIN GASP ETTİĞİ PATLAYICI

- Silopi'de kömür madenine ait patlayıcı yüklü kamyonun teröristlerce kaçırılması profesyonelce planlanmış.

- Patlayıcıların Cudi Dağı'na doğru götürüldüğü tespit edildi, aramalar sürüyor.

ÇÖZÜM SÜRECİ ÇOK ÖNEMLİDİR AMA...

- Sayın Başbakanımızın bugün itibariyle neredeyse iki ayı doldu. İki aydan bu yana Sayın Başbakanımız çözüm süreci ile kamu güvenliğinin birbirinin alternatifi olmadığını izah ediyor.

- Kamu düzeninin mutlak anlamda sağlanması ayrı bir konu. 6-7 Ekim olaylarında rastladığımız gibi cana ve mala kast eden olaylar terör olaylarıdır ve bunun azına da çoğuna da tahammülümüz yoktur. Başbakanımız bunu iki aydan bu yana her defasında söylüyor.

- Çözüm süreci var diye bunları makul göstermeye çalışan hiç kimseyi dinlemeyiz. Türkiye’de can ve mal emniyeti olmayacaksa, ister çözüm süreci olsun ister başka bir şey olsun, hiçbir şeyi tartışmayız. Çözüm süreci çok önemlidir ama bu hiçbir zaman insanımızın sokağa çıkarken korku duyması için sebep değildir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.