Bal'ın Kurduğu Partide Deprem !

Bal'ın Kurduğu Partide Deprem !

Bağımsız Milletvekili İdris Bal'ın dün kurduğu Demokratik Gelişim Partisi bugün ilk firesini verdi.

Demokrasi Dışı Ortam Var

DGP'nin kurucuları arasında olan Fevzi Bubilik, partide demokrasi dışı bir ortam olduğunu kaydederek istifa ettiğini açıkladı. Bubilik, DGP'de İdris Bal'ın gücünün yetmediği bir takım işlerin olduğunu da açıkladı.

Fevzi Bubilik, DGP'yi ilk toplantıdan sonra bıraktığını açıkladı. İlk etapta İdris Bal'a parti ile alakalı bazı tereddütleri olduğunu söylediğini ve partinin bir grup endeksli olmayacağına dair garanti aldığını belirten Bubilik, daha birinci toplantıda bir emrivaki ile karşılaştıklarını ifade etti.

Hakarete uğradım

Başkanlık Divanı'nı oluşturma konusunda itiraz ettiğini söyleyin Fevzi Bubilik, toplantıda yaptığı itiraz sonrasında İşadamı Kani Kudu ile tartıştıklarını ve Kudu'nun kendisine 'fitneci' diyerek hakaret ettiğini ifade etti. Parti ile ilgili bir takım kararların oldu bittiye getirilerek alındığını ve partide demokrat bir ortam olmadığını söyleyen Fevzi Bubilik, sonrasında istifa ettiğini belirtti.

"Bal'ın gücünün yetmediği şeyler oluyor"

"Daha Kurucular Kurulu'nun tamamı oluşmadan karar alamazsınız, bu demoktratik olmaz" diyen Fevzi Bubilik, parti toplantısındaki tavrın ve tutumun iyi olmadığını ve İdris Bal'ın ötesinde partiye etki eden bir gücün olduğunu iddia etti. İdris Bal'ı yakın bir zamanda tanıdığını ifade eden Fevzi Bubilik, Bal ile bir sorunu olmadığını buna rağmen Bal'ın gücünün yetmediği bir takım şeylerin olduğuna üzülerek şahit olduğunu dile getirdi.

Star

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.