Başbakan Davutoğlu: Paralel Yapı Hesap Verecek

Başbakan Davutoğlu: Paralel Yapı Hesap Verecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara il kongresinde paralel yapı ve CHP'ye yüklendi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara il kongresinde partililere seslendi. Davutoğlu, paralel yapı ve CHP'nin ülkeyi vesayet altına almak istediklerini söyledi. Buna asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Davutoğlu "Biz yetkiyi milletten alır hesabı yalnız millete veririz" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Bizim yaptığımız devrim özgüven devrimidir. AK parti kadroları özgüven içinde geleceğe yürümeye devam edecektir. Biz Anadolu'yu adım adım dolaşırken muhalefet partileri Ankara'da başka oyunlar içine girdi. Çözüm süreci yönünde çok kararlı adımlar attık. 6-7 Ekim'de onlar tahrip etseler de biz inşa etmeye devame edeceğiz. Toprağa düşmüş her bir vatandaşımızın hesabını sorduk. Yasin Börü'nün katil zanlılarını yakaladık.

"ALLAH KILIÇDAROĞLU'NU CHP'NİN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN"

CHP'nin genlerinde darbe kültürü vardır. Şişli'de neler oluyor görüyorsunuz? Bunlar nasıl memleketi yönetecekler? Melih Başkan'ın dediği gibi 'Allah Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başından eksik etmesin'

Bir Şişli'yi idare edemeyen Türkiye gibi büyük bir ülkeyi nasıl yönetecek?

Muhalefet partileri paralelcilerle birlikte siyaseti dizayn etme çabası içinde. Kılıçdaroğlu 30 Mart öncesinde yaptığı ittifakları açıklasın.

"PENSİLVANYA'DAN EMİR ALANLAR HESAP VERECEK"

Eğer birileri Pensilvanya'dan ya da başka yerlerden emir alarak devleti yönetmeye kalkarsa bunun hesabını verecek. Biz sadece emaneti milletten alır hesabı millete veririz.

14 Aralık'ta yargıda başlayan süreç siyasi değildir. 2010 yılında haksız ve uydurulmuş delillerle haksız yere 17 ay hapis yatmışlar. Bu mağdur edilen insanlar gelip yargıya başvurmuşlar. Yargı ne yapacaktı? Bu töhmet altında susacak mıydı?

Hemen harekete geçtiler. Dosyanın içeriği bilinmeden basın mensuplarına müdahale edildiğini söylediler. AB hemen hükümetimiz aleyhinde kirli bir kampanya başlattılar.

"HERKES HESAP VERME MAKAMINDADIR"

Şimdi bir kez daha vurguluyorum: Bu operasyonlarda basın özgürlüğüyle alakası yoktur. Basın zaten teminat altındadır. Herkes hesap verme makamındadır. Vatandaşalarımızı haksız yere hapse atanlar bunu bilsinler ki, bir kez daha böyle bir şeye cesaret edemezler. Bu çeteyle ilgili yapılanı yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.

Bizim devlet anlayışımız Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet anlayışıdır. Bizim olağanüstü kongremize bir bakın bir de CHP'nin kongresine farkı görürsünüz.

17-25 Aralık operasyonlarında yolsuzlukla mücadelen çok, iktidarı devirme çabası vardır.

Kim yolsuzluğa bulaşmışsa kardeşimiz de olsa onun kolunu kopartırız. Yolsuzluk adı altında milli iradeye kim müdahale ediyorsa ona da aynı şekilde müdahale ederiz.

Bir klik HSYK'yı esir almak istedi. Tüm hakim ve savcılara teşekkür ediyoruz. Yargıtay ve Danıştay'a yeni üyeler atadık. 2015 Haziran'ından itibaren yeni anayasa için yola çıkıyoruz.

"SİYASİ VESEYAT ALTINA ALDIRMAYIZ"

Onlar siyasi veseyat altında koşarken biz de dünyanın ilk 10 ekonomisine girmek için koşacağız. Her hafta yeni bir reform programı açıklayarak yolumuza devam edeceğiz.

Dünyanın neresinde mazlum varsa sahip çıkacağız. Nerede zalim varsa karşısında duracağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.