Başbakan Davutoğlu'na sürpriz isim

Başbakan Davutoğlu'na sürpriz isim

Kürt siyasetinin önemli isimlerinden merhum Şerafettin Elçi'nin kızı Zerin Elçi Coşkun, Davutoğlu'na danışmanlık görevine getirildi.

Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı ile ilgili atama kararları bugün Resmi gazete yayımlandı.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Ümit Yalçın ve Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu getirildi. Ayşe Siniriloğlu, böylece eşinin yardımcısı konumundaki bir göreve resmen atandı.

Daha önce Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi olan Ayşe Sinirlioğlu, Eylül ayında mesteşar yardımıcısı vekili olarak görevlendirilmişti.

Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğüne Can Dizdar, Tercüme Dairesi Başkanlığına Armağan İnci Ersoy, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına Fatih Yıldız, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına İhsan Mustafa Yurdakul, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına Salih Mutlu Şen atandı. Amerika Genel Müdür Yardımcılığına Ece Öztürk Çil, Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Hatice Oya Tungaçağlı, Kuzey Avrupa ve Baltıklar Genel Müdür Yardımcılığına Füsun Aramaz, İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına, Şebnem Cenk tayin edildi.

BAŞBAKAN'A SÜRPRİZ İSİM

Resmi Gazete'de yer alan atamalar ile Başbakanlık müşavirliği görevlerine Selma Üçüncoğlu ve Zerin Elçi Coşkun atandı.

Daha önce CNN Türk, Reuters Ajansı ve CNBC -e televizyonunda görev yapan Zerin Elçi Coşkun'un, Davutoğlu'nun basın danışmanı Osman Sert'in ekibinde görev yapacağı öğrenildi. Zerin Elçi Coşkun, Kürt siyasetinin önemli isimlerinden Şerafettin Elçi'nin kızı.

Hukuk fakültesi mezunu olan ve 49'lar Davasından yargılanmış olan Şerafettin Elçi, sekiz ay boyunca Diyarbakır cezaevi'nde yattı. 1977'de Mardin milletvekili seçilerek meclise girdi ve 1978-79 yılları arasında Ecevit hükümetinde Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı. 12 Eylül Darbesi sonrası otuz ay hapis yattı.

Kaynak : Milliyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.