Başbakan'dan Anneler Günü Mesajı

Başbakan'dan Anneler Günü Mesajı

Başbakan Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, annelerin, hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının, saf bilginin tükenmez kaynağı olduğunu belirterek, "Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin de yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aile ve toplum hayatının temel direği olan annelerin sevgi ve şefkatle fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük bir sorumluluk üstlendiklerine işaret eden Erdoğan, bu sorumluluğun, sadece yeni nesillerin dünyaya getirilmesiyle sınırlı olmadığını, onların kişilik ve geleceklerinin şekillendirilmesinde de en önemli görevin yine annelere düştüğünü belirtti.

"Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat
bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır" diyen Erdoğan, annelerin, hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının, saf bilginin tükenmez kaynağı olduğunu vurguladı.

Erdoğan mesajında şöyle dedi:

"Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin de yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Bu anlamlı günün, annelik bilincinin gelişmesine ve annelerimizin değerlerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunmasını diliyorum. Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların Anneler Günü'nü kutluyorum."


Etiketler :