Başbakan'ı Şaşırtan Sürpriz!

Başbakan'ı Şaşırtan Sürpriz!

Başbakan Erdoğan, Kazlıçeşme mitinginde konuşma yaptığı sırada sahne önünde açılan büyük sürpriz Erdoğan'ı şaşırttı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kazlı Çeşme mitinginde konuşma yaptığı sırada sahne önünden çıkarılan dev Türk bayrağı Erdoğan'ı şaşırttı. "Herhalde yine sürpriz var" diyerek şaşkınlığını dile getiren Erdoğan, "Bu bayrağın renginden, hilalinden rahatsız olanlar var.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kazlı Çeşme mitinginde konuşma yaptığı sırada sahne önünden çıkarılan dev Türk bayrağı Erdoğan'ı şaşırttı.

"Herhalde yine sürpriz var" diyerek şaşkınlığını dile getiren Erdoğan, "Bu bayrağın renginden, hilalinden rahatsız olanlar var. Hakkari'de BDP'linin eline CHP bayrağını tutturup Türk bayrağını tutturamayanlar var. İnanıyorum ki 12 Haziran onlara da cevap olacaktır. " dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, artık milletin kendi anayasasını yazacağını söyledi. Bunun için adımlar attıklarını aktaran Erdoğan, "Biz buna büyük ölçüde hazırız. Bütün sivil toplum kuruluşları buna katılacaklar. Buna eminim. Fakat 367'nin üzerinde milletvekiliyle eğer iktidara gelirsek millet bu görevi bize vermiş olacak ki biz bu hazırlıklarımızla parlamentoya çağırıda bulunacağız. 'Gelin birlikte çalışalım.' diyeceğiz." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Zeytinburnu'nda Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılan mitinginde yeni anayasaya değindi. Erdoğan, "Artık millet kendi anayasasını yazacak. Millet artık kendi anayasasını şekillendiriyor.

İşte bunun adımını atıyoruz. Sivil, katılımcı, özgürlükçü bir anayasa istiyoruz. Bize bu yakışırı. Bunun için de biz büyük ölçüde hazırız. Bütün sivil toplum kuruluşları buna katılacaklar. Buna eminim. Fakat 367'nin üzerinde milletvekiliyle eğer iktidara gelirsek millet bu görevi bize vermiş olacak ki biz bu hazırlıklarımızla parlamentoya çağrıda bulunacağız. 'Gelin birlikte çalışalım.' Diyeceğiz. Biliyorsunuz. Anayasa değişiklik paketinde 27 maddelik çalışmada birlikte çalışmadılar. MHP katılmadı, CHP 'kahve içmeye gelirsiniz' dedi. Parlamentoda sadece oyalamak için vitrinde görüntü vermek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar." diye konuştu.

Anayasa değişiklik paketinin oylaması sırasında CHP ve MHP grubunda çektirdiği fotoğrafları hatırlatan Erdoğan, "Sıralar bomboştu. Kim var, sadece AK Parti var. Çünkü biz milletin verdiği görevin idrakindeydik. Milet bize parlamentoda çalışın diye oy verdi. Orada yasa çıkarın diye oy verdiler. Ama bu beyefendiler yatıyorlardı. Biz sabahlara kadar çalışırken 'ne aceleniz var' diyorlardı. Yasal düzenlemeleri yapacağız. Çünkü demokratik laik bir hukuk devleti için çok çalışmamız lazım. Gerekirse sabahlara kadar çalışacağız. O süreçte bizzat 15 gün sabahlara kadar ben de orada durdum. 26 maddeyi tüm engellemelere rağmen geçirdik." şeklinde konuştu.

İZMİR'DE CHP'Yİ 3'E KATLADIK

Konuşmasını, İzmir'de yaptığı mitingin kalabalığına değinerek sürdüren Erdoğan, CHP'yi İzmir mitinginde 3'e katladıklarını söyledi. Vatandaşların 'Kıskananlar çatlasın' sözleri üzerine Erdoğan, "Çatmamasın be çatlamasın, onları da aramıza katacağız. Gümbür gümbür gelmemiz için onları da aramıza alacağız. Asıl önemli olan bu." ifadesini kullandı.

 


Başbakan: Kılıçdaroğlu, ben sana bu dişleri teslim etmem

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazlıçeşme mitinginde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Onun dişlerini sökeceğim" sözlerini hatırlatarak, "Ben sana bu dişleri teslim etmem." dedi.

Kazlıçeşme mitinginde halka seslenen Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Onun dişlerini sökeceğim" sözlerini hedef aldı. Erdoğan, "Bir ifade kullanmış. Diyor ki benim için 'onun dişlerini sökeceğim.' Ya sen hesap uzmanı mısın, diş doktoru musun? Meslek şaşırdı galiba. Bu aralar krizler var herhalde. Şu anda diş sökeceğim diyor. Fakat Kılıçdaroğlu ben sana bu dişleri teslim etmem. Sen yine git hesap uzmanlığına devam et. Ama Allah senin gibi hesap uzmanlarının eline düşürmesin." diye konuştu 


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum