Başörtülü burjuva cip kullanamaz

Başörtülü burjuva cip kullanamaz

Saadet Partisi'nin İstanbul adayı Mehmet Bekaroğlu, İslami burjuvayı sert eleştirdi. Bekaroğlu başörtüsü mücadelesine ise çok ilginç bir yaklaşım getirdi...

2002'de Fazilet Partisi'nden istifa ettikten sonra Ertuğrul Günay ile "Müslüman - sol" siyasi hareketini başlatan Mehmet Bekaroğlu, yarım kalan projesini yeni katıldığı Saadet Partisi'ne taşıdı. Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, "Başörtülüler cip kullanamaz" dedi.

Adaylığı hakkında açıklamalar yapan Mehmet Bekaroğlu, Kadir Topbaş v Kemal Kılıçdaroğlu'na yüzleşelim çağrısını yaparken İslami burjuvaya da çok sert eleştiriler getirdi.

"Mazlumiyetin, masumiyetin, mağduriyetin, mücadelenin sembolü" dediği başörtüsü için yıllardır verilen mücadeleyi hatırlatan Bekaroğlu, " Başörtülüler ve Jipler düşünebiliyor musunuz? Bir tarafta yanında küçük çocuğu ile otobüs durağında buz gibi havada bekleyen bir anne var, diğer tarafta ise jipiyle son surat yanından geçen başka bir başörtülü. Bunu anlamlandırabiliyor musunuz? Bu değişimin sebebini Müslümanlar olarak oturup konuşmamız ve bunun çözüm yollarını aramamız gerekiyor. Ne hale geldiğimizi artık görmemiz gerekiyor." diye konuştu.

Başörtülülerin jip kullanamayacağını söyleyen Bekaroğlu, şehirde jip kullanmanın insanlıkla uyuşmayacağını da belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı