Başsavcının Kirli Planı Deşifre Oldu

Başsavcının Kirli Planı Deşifre Oldu

Örgüt tarafından cemaat evlerine yerleştirilen A.G., Başsavcı ile baş başa görüştüğünü ve Cihaner'in kendisinden "Sabıkalı silah" bulmasını istediğini öne sürdü.

Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlanan İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı hayata geçirmek için harekete geçen Erzincan organizatörlerinin kirli tezgahları deşifre oldu. İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın görüldüğü 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne birleştirilme talebiyle gönderilen Erzincan Ergenekon dosyasının deliller klasöründe Başsavcı İlhan Cihaner ile ilgili şok iddialar yer alıyor. Örgüt tarafından cemaat evlerine yerleştirilen A.G., Başsavcı ile baş başa görüştüğünü ve Cihaner'in kendisinden "Sabıkalı silah" bulmasını istediğini öne sürdü.

SANA BİR TEKLİFİM OLACAK

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen dosyanın ek klasörlerinde Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'le bir arabanın içinde baş başa görüştüklerini belirten A. G., Cihaner'in kendisinden silah koymasını istediğini söyledi. Baskı ve tartaklayıcı hareketlerle tehdit edildiğini söyleyen A.G., şunları anlatıyor: "Artık şeyde mi Ergenekon işlerinde mi kullanılmış. Zaten normal bir sabıkalı silahı değildir dedim." Başsavcı İlhan Cihaner'in kendisine teklifte bulunduğunu ise şöyle anlatıyor: "Benim sana bir teklifim olacak dedi. İşte önce silahı söyledi zaten. Ben dedim kesinlikle yapamam dedim. Yani adam sabıkalı silah olduğunu söylüyor."

 

Kel ve gözlüklü savcı...

Y - ERKEK: O görüştüğünüz savcı şey ne demiştin, nasıl tarif etmiştin ya, neydi ya. Tarif etmiştin sen ya. Resmini gördün mü fotoğrafını.

Z - ERKEK: Ya biz baş başa zaten beraberdik ha.

Y - ERKEK: Senden ne istedi. Mesela

Z - ERKEK: O, benden silah bulmamı istedi.

Y - ERKEK: Savcı istedi

Z - ERKEK: Evet savcı istedi.

AHMET : O kel ve gözlüklü savcı senden silah bulmanı istedi

Y - ERKEK: Zaten askerlerin silahları yok mu orada

Z - ERKEK: Öyle bir silah değil.....sabıkalı...

Y - ERKEK: Ha. Daha önce başka birşeyde kullanılmış

Z - ERKEK: Evet. Artık şeyde mi kullanılmış Ergenekon işlerinde mi kullanılmış. Zaten normal bir sabıka silahı değildir dedim.

Kaynak: Yeni Şafak

Etiketler :