Küresel Politikalar Enstitüsü Washington D.C. de açıldı

Küresel Politikalar Enstitüsü Washington D.C. de açıldı

18 Şubat Perşembe günü Küresel Politikalar Enstitüsü , Amerikanın en önemli kurumlarından olan National Press ( Ulusal Basın Klübünde) görkemli bir açılış yaptı.

18 Şubat Perşembe günü Küresel Politikalar Enstitüsü , Amerikanın en önemli kurumlarından olan National Press (Ulusal Basın Klübünde) görkemli bir açılış yaptı.

Açılışa Türk Dostluk Grubu Es Başkanlarından Amerikan Kongre Üyelerinden Gary Connolly'i temsilen James Walkinshaw, 112. Dönem Kongre Üyesi Michael McMahon, Washington Buyukelcigi Müsteşarı Tugay Tuncer, Azerbaycan Washington DC Büyükelçisi Elin Süleymanov, Middle East Enstitüsü Başkanı Wendy Chamberlin ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Baskani Enver Yücel birer konuşma yaptılar

Programı, Amerikan Medyasının yakından tanıdığı Ortadoğu Uzmanı ve BAÜ ınt Dekanı Dr Walid Phares yaptı

Açılış programına 32 Amerikan Kongre Üyesi ve 4 Senatörün Tebrik mesajı yollarken, , Beyaz Saray ve Amerikan Dışişleri Bakanlığı temsilcileride başarı temennisinde bulundular .Düşünce Kuruluşu Temsilcileri, Akademisyenler, Diplomatlar, iş Dünyasından birçok katilimcida programda hazır bulundu.

BAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel yaptığı konuşmasında " Eğitimle daha güzel bir dünyaya, barış ve hoşgörü dolu bir dünyaya inanan nesiller yetiştirebiliriz. Farklılığı bir tehdit değil zenginlik olarak gören, modern çağın iletişim teknolojisini nefret değil barış söylemini yaymak için kullanan, kendinden olmayanın kutsalına, demokratik değerlerin kutsallığına inanan yeni nesiller yetiştirebiliriz" dedi

Yücel" Düşünmeye en çok ihtiyacımız olduğu bu dönemeçte, buna hizmet edeceğini ümit ettiğim bu düşünce kuruluşunun açılışının bir parçası olmaktan duyduğum gurur ve mutluluğu ifade etmek isterim." dedi.

The Global Policy ınstitute (GPİ) merkezi Washington DC olan bağımsız, tarafsız, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurulduğu söyleyen Kurusel Politikalar Enstitüsü Başkanı Ali Çınar. Akademisyen ve yetenekli Uzmanlardan oluşan geniş iletişim ağı ile , eğitim, enerji,ekonomi,göçmenlik ve ulusları ilişkiler konusunda araştırma ve analiz yaparak gerçekçi çözümler bulmayı hedeflediklerini söyledi. Çınar,, Dünya Liderleri ve iş dünyasının önde gelen yöneticileri bir araya getirip, küresel alan karşılaşılan, sorunların çözümü içinde Washington DC de farklı bir hava getireceklerini dile getirdi. GPİ Başkanı Çınar , Türk-Amerikan ilişkileri ve Türk Dünyasına yönelikte birçok proje ve çalışmasının olacağına da söyleyen Çınar, daha kurulmadan gelen olumlu desteğin ve ilginin dikkate değer olduğunu da sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.