BAYKAL TACİZ İDDİASINA CEVAP VERDİ

BAYKAL TACİZ İDDİASINA CEVAP VERDİ

Odatv Davası'nı gören İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinin tanık olarak talimatla ifadesinin alınmasına karar verdiği CHP Antalya Milletvekili ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara'daki talimat duruşmasına katılmazken, sorulara avukatı aracılığıyl

Odatv davası kapsamında Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde talimatla tanık olarak ifade veren Baykal önemli iddialarda bulundu. Odatv Davası’nın görüldüğü 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gönderdiği sorulara Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yanıt veren Baykal kendisine siyasi komplo kurulduğuna işaret etti.  

İĞRENÇ KOMPLO

Baykal davanın sanıklarından İklim Ayfer Kaleli’nin telefon görüşmelerine yansıyan taciz iddiaları ile ilgili "İklim Ayfer Kaleli, Soner Yalçın ve Barış Pehlivan’ın telefonlarının dinlendiğini bildiği için bu iftiraları atmıştır. O tarihler milletvekili aday listesinin oluşturulduğu döneme denk gelmektedir. Birileri ısrarla Türk siyasi hayatından çekilmem için iğrenç komplolar tertiplemektedir. Taciz iddiası ve iftirası onlardan biridir."yanıtını verdi.

HALK TV SATIŞINDA YARDIM İSTEDİLER

Baykal Halk TV satışı ile ilgili davanın sanıklarının kendisine bir talebinin olup olmadığı sorusuna "Gazeteci Hüseyin Soner Yalçın ile Meclis'te bir kaç defa görüşmemiz oldu. Bu görüşmeler esnasında Halk TV’yi satın almak veya kiralamak istedikleri dile getirilmiştir. Halk TV şirket hissedarlarının bir kısmıyla dostluk ilişkilerim olması nedeniyle bu konuda yardımcı olmam istenmiştir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu olayla ilgisi ve bir aracılığı olmamıştır." yanıtın verdi.

ISRARLA RANDEVU TALEP ETTİ

Baykal İklim Ayfer Kaleli ile görüşmesini ise şöyle yanıtladı: "İklim Ayfer Kaleli Oda TV’de çalıştığını söyleyerek ısrarla, dört defa sekreteryamı arayarak randevu talep etmiştir. Bu ısrarlı talepleri sonucu 25.01.2011 tarihinde kendisi ile 20-25 dakikalık görüşmem olmuştur. Görüşmede, CHP Genel Başkanlığından ayrıldığım için çok üzüntü duyduğunu, evimin önünde çadır kuran CHP’li gençleri ziyarete gittiğini, lider olarak çok sevdiğini ve sonrasında daha yakın görüşmek istediğini belirtmiştir. Görüşme bitmiş ve kendisi ayrılmıştır. Halk TV’nin devrine ilişkin bir konu gündeme gelmemiştir."

KASTEN TACİZ İFTİRASI

İklim Ayfer Kaleli’nin Soner Yalçın ile konuşmasında kasten kendisine taciz iftirasında bulunulduğunu belirten Baykal, "Bu ikinci senaryonun benim açımdan hiçbir geçerliliği yoktur. Böyle bir senaryoyu CHP yönetimine ve Oda TV yönetimine aktardığından da haberim olmamıştır. Bana yaptığı ziyaret sonrasında defalarca telefonla arayarak ilişki geliştirme çabalarını sürdürmüştür. Buna karşılık ben hiç bir zaman kendisini telefonda aramadım, hiçbir görüşmem ve ya karşılaşmam olmadı, buluşma önerilerinin tümünüde geri çevirdim. İklim Ayfer Kaleli’nin asılsız iddia ve iftiralarına ilişkin tazminat davaları açılmıştır dava kararında iddiaların iftira olduğu belirtilmiş ve İklim Ayfer Kaleli haksız ithamları nedeni ile tazminata mahkum olmuştur."

110310-bayraktar2.jpg

Akşam

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.