Bebek gibi bir cilt için özel maske..

Bebek gibi bir cilt için özel maske..

20'li yaşlarda ayda bir kez, 30"lu yaşlarda 15 günde bir, 40'lı yaşlarda haftada bir, 50'li yaşlarda haftada iki ya...

20'li yaşlarda ayda bir kez, 30"lu yaşlarda 15 günde bir, 40'lı yaşlarda haftada bir, 50'li yaşlarda haftada iki ya da üç kez uygulayabileceğiniz bir maske... 

          

Maya Maskesi

 

Malzemeler

 

2 çorba kaşığı yaş maya

 

1 çorba kaşığı ılık su

 

Yapılışı

 

Yaş maya ile ılık suyu karıştırın.

 

Krem kıvamına gelince, göz ve dudak çevresi hariç cildinize uygulayın.

 

10 dakika sonra kuruyan maskenin fazlasını, nemli bir pamuk yardımı ile temizleyin. Ardından önce ılık su ile, sonra da soğuk su ile durulayın.

 

Cildi kuru olanlar, sadece ılık su ile durulamalıdırlar.

 

Güzelce duruladığınız cildinizi havluyla yumuşak hareketler ile kurulayabilirsiniz.

 

Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor.

 

Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Böylece cilt adeta yenileniyor.

 

Maya, cildin mat ve pürüzlü görünümüne yol açan mide sorunlarını gideriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya, deyim yerindeyse cildi hem içerden hem de dışardan besliyor.

 

 

Hanımlar.com

 

Etiketler :