Beşiktaş Alman Baki'yi transfer etti!

Beşiktaş Alman Baki'yi transfer etti!

Beşiktaş'ın devre arası transfer döneminin son günüde kadrosuna kattığı Fabian Ernst'in Siyah-Beyazlı takıma transfer olmasının yankıları sürüyor.

Kamuoyunda Alman futbolcunun Beşiktaş'a yapacağı katkı ve maliyeti konuşulurken, Ernst ile ilgili son açıklama Beşiktaş eski futbol şube sorumlusu Celal Kolot'tan geldi.

"TRANSFER MASASINDA PAZARLIK YAPMAK BEŞİKTAŞ BAŞKANININ İŞİ DEĞİLDİR"

Aktif yöneticilik döneminde de yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Kolot, Fabian Ernst'in transferi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Celal Kolot öncelikle Alman oyuncunun maliyetine dikkat çekerken, Beşiktaş Kulübünün bu futbolcuyu değerinden fazla bir ücrete aldığını belirtti. Kolot, transferde başkan Yıldırım Demirören'in de Almanya'ya giderek pazarlık masasına oturmasının Beşiktaş başkanına yakışmadığını söyledi. Celal Kolot, şöyle konuştu:

"Öncelikle Fabian Ernst'in Beşiktaş'a hayırlı olmasını ve takımımıza katkı yapmasını dilerim. Ancak bu futbolcunun hem maliyeti, hem de transfer ediliş şekli beni rahatsız etti. Yıldırım Demirören yine gerçek değerinden fazla ücret ödeyerek bir futbolcuyu kadroya kattı. Açıklanan 3 milyon Euro'luk bonservis bedelinin bu yaştaki bir oyuncu için fazla olduğunu düşünüyorum. Öte yandan bu futbolcunun menajerlerine de 1 milyon Euro'ya yakın bir para ödenmiş. Bu tam bir yönetim hatasıdır. Ben bir Beşiktaş taraftarı ve eski futbol şube sorumlusu olarak takımın şu anda bu özelliklere sahip bir oyuncuya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bu maliyetlere takıma daha çok katkı sağlayacak bir futbolcu alınabilirdi. Ayrıca bu oyuncunun transferin son gününde kadroya katılması da Schalke 04 kulübünün istediği şartların yerine getirilmesine sebep olmuştur. Demirören'in Almanya'da pazarlık masasında bulunmasını ve futbolcu ile beraber Türkiye'ye gelmesini ben Beşiktaş başkanına yakıştıramadım. Beşiktaş başkanı transfer pazarlığı içinde bulunmaz."

"BEŞİKTAŞ, BAKİ MERCİMEK'İN ALMAN OLANINI TRANSFER ETTİ"
Celal Kolot, Fabian Ernst'in Beşiktaş'ta göstereceği performans ve oyuncunun futbol yapısı ile ilgili yine gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Kolot, Ernst'i Beşiktaş'ın eski bir futbolcusuna benzetti.

Kolot, "Fabian Ernst'in Beşiktaş'a ne kadar katkı sağlayacağını ilerleyen haftalarda göreceğiz. Benim bu futbolcu ile ilgili ilk düşüncem ise Beşiktaş'ın Baki Mercimek'in Alman olanını transfer ettiğidir. Fazla kart gören ve yersiz sertlikler uygulayan bir futbolcu. Umarım Beşiktaş'taki kariyeri Baki Mercimek gibi olmaz" diye konuştu.

"ALMANYA'DA LOTO SCHALKE 04'E ÇIKTI"
Kolot son olarak, yine Ernst'e ödenecek olan miktara gönderme yaparak, Almanya'da Loto'nun Schalke 04 kulübüne çıktığını belirterek, "Ben Ernst ödenecek parayı duyunca Almanya'da son günlerde gündemde olan Loto'nun Schalke 04 kulübüne çıktığını sandım. Almanya'da Maliye Bakanı Peer Steinbruec bile Loto oynamış ama bence Loto Schalke 04'e çıktı" dedi.