Beşir Atalay'dan son dakika Cemaat ve KPSS açıklaması

Beşir Atalay'dan son dakika Cemaat ve KPSS açıklaması

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, son dakika Gülen Cemaati'nin KPSS'de yaptığı yolsuzluklarla ilgili davaların sonuçlanmak üzere olduğun açıkladı.

 AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, son dakika CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'untorpil iddialarına yanıt verdi. CHP'nin 'paralel yapı'nın sözcüsü haline geldiğini söyleyen Beşir Atalay, "Paralel yapı CHP’ye bir dosya götürüyor. Bu dosyayı verenlerin esas korkusu KPSS yolsuzlukları ile ilgili yargıda davalar var. Bunlardan biri sona gidiyor. Esas telaşları buradan gelecek sonuçlardır. Korkunun da ecele faydası yok." dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde bir basın toplatısı düzenleyen parti sözcüsü Beşir Atalay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un torpil iddialarına yanıt verdi. 

CHP PARALEL YAPININ PAPAĞANLIĞINI YAPIYOR

Bir gazetecinin torpil iddalarıyla ilgili sorusu üzerine Beşir Atalay, "Gündeme alayım mı diye düşündüm ama ben cevap vermeye bile gerek görmedim. Paralel yapı CHP’yi bir dosya götürüyor. CHP’nin sözcüsü paralel yapının sözcülüğünü, adete papağanlığını yapıyor. Geçen Aralık’tan beri CHP paralel yapının sözcülüğünü yapıyor. Yazık diyorum bu sözcüğe. Bu bir boş dosya. CHP’nin klasiğidir bu. Özellikle Kılıçdaroğlu’nun. Bir eline bir dosya sıkıştırır, çok anlamaz da. Hemen basının karşısına geçer açıklar. Sonra o dosyanın içinin boş olduğu açıklamalarla ortaya çıkar" yanıtını verdi.

Gülen Cemaati'nin KPSS'deki yaptığı yolsuzluklarla ilgili davaların sonuçlanmak üzere olduğuna işaret eden Beşir Atalay, şöyle konuştu:

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Bu dosyayı verenlerin esas korkusu KPSS yolsuzlukları ile ilgili yargıda davalar var. Bunlardan biri sona gidiyor. Esas telaşları buradan gelecek sonuçlardır. Korkunun da ecele faydası yok. Onlar ortaya çıkacak. ÖSYM gerekli açıklamayı yaptı, sistem nasıl yürüyor. Kurumlar talep ediyor onların istedikleri makine ortamında bulunup gönderiliyor. KPSS sitemi Türkiye’de çok iyi yürüyor.

TORPİL İŞİ BİTTİ

Benim bildiğim kadarıyla bir rakamı personelden almadım ama bizim dönemimizde yaklaşık 600 binin üzerinde sadece memur ataması yapılmıştır. Bunların hepsi KPSS sistemi ile atanır. Vatandaş evvelden öğretmen ataması için nereden torpil bulacağım diye uğraşırdı. Bunları hepsi bitti. Artık hepsi elektronik ortamda gerçekleştiriliyor. 85 kişi birilerinin şeyi ile atanmış gibi… Bir vekilimiz diyor ki benim kardeşim yok. Kardeşinin bir kuruma girdiği söyleniyor ben ailemin tek çocuğuyum diyor. Yalanlarla ilgili bir dosya. Kamuoyuna bunu liste diye veriyorsunuz, yayınlanıyor. Biz 12 yıllık bir iktidarız…

ESAS OLAN LİYAKATTİR

Milletvekillerine verilmiş bir hak var. 3 eleman. Bunların hiçbiri KPSS ile alınmaz. Onlar kendi danışmanlarını KPSS ile mi aldı? Bunlar sadece milletin siyaset kurumuna güvenini sarsar. Esas olan liyakattir. O işi iyi yapıp yapmamasıdır. Sanki burada hukuka aykırı bir iş yapılmış gibi. Kendi onuruna düşkünsen başkasının da onuru ile oynamayacaksın. Önce araştıracaksın. Onlar için önemli değil. Kişilerle ilgili konuşurken o zarafeti düşünmek gerekir. Sayın sözcüye de yakıştıramıyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum