Bölge bölge yurtta hava durumu

Bölge bölge yurtta hava durumu

İç kesimlerde, yer yer sağanak şeklinde yağışlar etkili olacak, hava sıcaklığı yurdun doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzey, iç ve batı kesimleri (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Aksaray, Konya), Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı (Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa) ve Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Isparta, Burdur, Elazığ ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük), İç Ege (Denizli, Uşak, Kütahya, Afyon), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın batı ve kuzey ilçeleri), Bilecik ile Aydın'ın iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun doğusunda (Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan) yer yer toz taşınımı görülecek.

Rüzgar genellikle batı kesimlerde, kuzey ve kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük), İç Ege (Denizli, Uşak, Kütahya, Afyon), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın batı ve kuzey ilçeleri), Bilecik ve Aydın'ın iç kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-TOZ TAŞINIMI UYARISI-

Doğu Anadolu'nun doğusunda (Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan) yer yer toz taşınımı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Hava kalitesinin düşmesi, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(22)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra batı ve kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.(24)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(25)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(25)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(24)

ERZURUM: Parçalı bulutlu.(22)

DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu.(30)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli öğle saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde (Denizli, Uşak, Kütahya, Afyon ve Aydın'ın iç kesimleri) kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Isparta, Burdur ile Antalya'nın kuzey ve batı kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Aksaray, Konya) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın batı ve kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Elazığ çevreleri gece saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek. aralıklı geçecek. Bölgenin doğusunda (Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan) yer yer toz taşınımı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Bölgenin batısı (Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa) gece saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.