Bolu Marmara'ya katılıyor

Bolu Marmara'ya katılıyor

Bolu Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği’ne (MBB) üyelik kararı aldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Birlik tarafından düzenlenen eğitim programlarının, alınan kararda etkili olduğunu açıkladı.

2010 yılında tüzüğünde değişikliğe giden Marmara Belediyeler Birliği’ne, Kütahya, Eskişehir, Düzce, İzmir, Manisa gibi komşu belediyeler de üye olabiliyor.

Tüzük değişikliğiyle birlikte, Marmara Belediyeler Birliği’ne üyelik kararı alan ve belediye meclisinin onayından geçiren Bolu Belediyesi, Türkiye’nin en aktif bölgesel belediye birliği olarak gördüğü Marmara Belediyeler Birliği’ne üye oldu.Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen eğitim programlarının alınan kararda etkili olduğunu açıklarken, “Belediye hizmetlerinde, toplam kalitenin geliştirilmesine büyük önem veriyoruz.

Marmara Belediyeler Birliği’nin faaliyetlerini de dikkatli bir şekilde takip ediyoruz ve bu konuda, belediyemize en büyük katkının MBB tarafından verileceğine inanarak, coğrafi olarak Marmara’da olmasak da Marmara Belediyeler Birliği’ne katılım kararı aldık” diye konuştu.BAŞKAN ALTEPE: İLÇE VE BELDELER DE FAYDALANACAK

Bölgesel belediye birlikleri kategorisinde, 2010 yılı içerisinde 16.165 belediye çalışanına verilen eğitimle, erişilmesi zor bir rekor kırdıklarını hatırlatan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, “Çalışmalarımızın Türkiye genelinde takdir görmesi bizleri sevindiriyor.

Ne mutlu bize ki belediyecilikte başarının ve vatandaş memnuniyetinin, personel eğitimiyle geleceğini tüm yurda kabul ettirdik. Artık Marmara’da olmayan belediyeler de Birliğimize katılıyor.

Bolu Belediyesi’nin Birliğimize üyeliğiyle, Bolu Belediyeler Birliği’ne üye olan ilçe ve belde belediyeleri de, Marmara Belediyeler Birliği’nin tüm etkinliklerinden faydalanabilecek. Nisan'daki genel kurulumuzdan onayıyla, Bolu Belediyesi resmen üyemiz olacak” dedi.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :