Bu da Cuntacıların DARBE Manifestosu

Bu da Cuntacıların DARBE Manifestosu

28 Şubat döneminde Çetin Doğan Ankara'da darbelere zemin hazırlamak için bakın neler yapılmasını emretmiş...

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın Silvan İlçesi kırsalında 13 askerimizin şehit olması sonrası her büyük çatışmadan sonra yapıldığı gibi terörle mücadele yöntemi masaya yatırıldı.

İhmal iddiaları, ordunun yapısı gibi pek çok şey şu anda sorgulanıyor.

Dün, Bugün Yazarı Nuh Gönültaş, PKK'nın neden bitirilemediği üzerine bir yazı yazmıştı. O yazıda PKK'nın bitirilememesinin nedenleri üzerinde durulurken ilginç bir detaya dikkat çekilmişti.

Birinci Ergenekon iddianamesinden alıntı yapan Gönültaş, Balyoz darbe planından tutuklu bulunan Çetin Doğan'ın 28 Şubat sürecindeki bir konuşmasını köşesine taşımış.

Bakın ne diyor Çetin Doğan?

"Güneydoğu'da bizimkiler postu deldirmesin, buna yönelik önlemler alın. Tayin dairesi mutlaka elimizde olmalı. Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün.

Bu sözler 28 Şubat sürecinde Ankara'da yapılan gizli toplantılardan.

İşin ilginç tarafı ise bu notlar Ergenekon sanığı Doğu Perinçek'ten elde ediliyor.

Aşağıda Ergenekon iddianamesinde bulunan bazı notlar var.

Gönültaş bu notları PKK'nın neden bitirilemediğini Ergenekon üzerinden özetlemek için köşesine taşımış ama o notlara biraz daha dikkatli bakıldığında aslında cuntacıların darbe manifestosu olduğu ortaya çıkıyor.

İşte cuntacıların darbe manifestosu;

"Güneydoğu'da bizimkiler postu deldirmesin, buna yönelik önlemler alın. Tayin dairesi mutlaka elimizde olmalı. Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün. olmayana hiçbir zaman tam olarak güvenmeyeceksin. ... olmayan herkesin anti laik olma ihtimali uzun vadede de olsa olabilir. Arkadaşlar çok çalışsın. Bizim olmayan bu devlet mutlaka bizim olacaktır. Biz Türkiye'de İslam ile bağlantılı görülen ama bu dini tamamen değiştirecek bir Türkiye ... yaratmak zorundayız..."


Tümgeneral Volkan Kaplama söz alıyor:

"Gerçek laiklik ancak ... toplumda gerçekleşir. Aptal komutanlar her gün gündeme gelerek ülkedeki şeriatçı birikimi azaltarak bir müdahalenin önünü kesiyorlar..."

Çetin Doğan:

"Çevik Paşa'nın yerine bizden akıllı biri olsaydı Karadayı sünepesinin daha verimli olmasını sağlardık..."

Ve toplantıda alınan kararlar:

"Türkler'in üstün bir ulus olduğu safsatasını yıkın. Ordunun müdahalesini sağlamak için orduda ve sivil toplumda etnik ve irticai faaliyetleri seyredin, yer yer körükleyin. Her yerde irtica kampanyası başlatılsın, sadece eşi kapalı olan, namaz kılan değil, sağcı, milliyetçi, yarın irticaya kaçması ve size engel olması muhtemel herkesi yazın. İlgili mercilere şikayet edin. Onların adına dinci dergiler, gazeteler gönderin. Akrabalarının adını öğrenin, onların isimleriyle başlarını belaya sokacak mektuplar, kartlar gönderin. ... olan birlik komutanı yoksa laikleri sıkıştırın. Çokça eğlence düzenleyin. Dansöz ve içkiyi zorlayın. Atatürk ... köylerini katletti gibi sözleri durdurun. Atatürk'ten başka kullanılacak neyimiz var? PKK'ya karşı savaşanlara el altından şu mesajı gönderin. Sakın ha ölmeyin, bırakın Atatürkçü olsa da ... ölsün. Din ve milliyetçilik duygusunu zayıflatan yolların neler olduğu açık. Bunları kullanın. Okullarda öğrencilerin kız arkadaşlıklarını teşvik edin. Yapabiliyorsanız Osmanlı hayranlığını kırın. Cinsel konularda sınırları zorlayın. Çünkü bu konu insanın zaafının başında gelir. İrtica tehlikesi iyice büyüsün. Din bizim için zararlıdır..."

Belgeye göre toplantıya katılanlar kendilerine yönelik de şu kararları alırlar:

"Hanımlarınız dekolte giysin. Diğerlerinin hanımlarını açık giymeye teşvik etsin. ... bu ülkede gurur kaynağı olana kadar, yani memleketi avucumuza alana kadar herkes kendisini gizleyecek. Deşifre olmuş ...ler sevgi desinler, insanlık desinler ama ülke için oynadığımızı belli etmesinler. Hal hatır sorana "Allaha şükür" densin, bizi dinci sansınlar..."
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.