Bu Haberi Okumadan Plan Yapmayın

Bu Haberi Okumadan Plan Yapmayın

Baharın etkisini gösterdiği bu günlerde hava sıcaklığında düşüş yaşanacak. Hava sıcaklığı, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 'nce yapılan Son değerlendirmelere göre, yağışların Marmara 'nın doğusu, Güney Ege, Batı Akdeniz, Balıkesir, Manisa, Kütahya, Uşak, Mersin, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli, Antalya 'nın doğu ilçeleri başta olmak üzere çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında hissedilir derecede (6 ila 10 derece) olmak üzere ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve zamanla Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların Marmara 'nın doğusu, Güney Ege, Batı Akdeniz, Balıkesir, Manisa, Kütahya, Uşak, Mersin, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli, Antalya 'nın doğu ilçeleri başta olmak üzere çevrelerinde çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekecek.

KAR ERİMELERİ UYARISI
Hava sıcaklığındaki artış ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olarak görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri nedeniyle, Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Hakkari, Tunceli ve Şırnak illerimiz başta olmak üzere yurdun yüksek kesimleri ile doğu bölgelerinde kar erimleri beklendiğinden sel, taşkın, su baskını, heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli olmaları gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın Marmara ve zamanla Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S), Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları öneriliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların öğle saatlerinden Sonra doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (11)
ANKARA: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (16)
İZMİR: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (16)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (23)
ANTALYA: Çok bulutlu, aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların gece saatlerine kadar il merkezinde kuvvetli, doğu ilçeleri başta olmak üzere çevre ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. (16)
SAMSUN: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (13)
ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (13)
VAN: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (13)
DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (22)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bursa, Yalova, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir ve İstanbul'un doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Güney Ege (Denizli, Aydın, Muğla) ile Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerde güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, zamanla kuzeyli yönlerden, iç kesimlerde orta, kıyı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Kahramanmaraş dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı Akdeniz ve Mersin çevrelerinde kuvvetli, Antalya 'nın doğu ilçeleri başta olmak üzere çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, Sivas dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Samsun, Çorum, Amasya, Bayburt ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin güneyinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Siirt çevresinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer toz taşınımı bekleniyor.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.