Bu okulda 150 kız hamile!

Bu okulda 150 kız hamile!

ABD'nin Chicago kentindeki bir lisede okuyan 800 kız öğrenciden 150'sinin hamile olduğu ortaya çıktı.

Turkishny'den Gülten Sarı'nın haberine göre; Robeson Lisesi'nde tam 800 kız öğrenci bulunuyor ancak 150 kız öğrencinin hayli rahatsız edici bir ortak yönleri var o da hepsinin de hamile olması.

Tüm bu genç kadınlar ya anne ya da anne olmak üzere. Burası genç anneler okulu falan değil sıradan bir lise. Ve bu gebeliklerin tümü, korunma derslerine rağmen yaşandı.

Peki nasıl olup da bir okulda bu kadar çok hamile kızın bulunduğuna ilişkin soruya semt sakinleri basit bir açıklama getiremiyor.

Okul müdürü bölge genelinde bir hamilelik eğilimi olmadığını söylüyor.

Müdür Gerald Morrow, "Öğrencilerin evlerinde pek çok şey yaşanıyor ya da yaşanmıyor olabilir. Ayrıca çocukların çoğunun babası bilinmiyor." diyerek durumun vehametini ortaya seriyor.

Robeson Lisesi öğrencisi LaDonna Denson, ailelerin gençlerle konuşmadığını, bazen de kamu imkanlarından yararlanmak için gebe kalma yoluna başvurulduğunu söylüyor.

Hamile kızlar ailelerinin evde kendilerine destek olduğunu, ancak bazı kızların aynı durumda olmadığını belirtiyor.

Müdür Morrow, "Kızlara, oo siz bir hata yaptınız" demiyoruz. Bir sonraki aşamada onlara ne gibi yardımda bulunabiliriz bunu düşünüyoruz ve tabii nasıl mezun olacaklarını" diyor.

Etiketler :