'Bu toprakların mührüne sahip çıkacağız'

'Bu toprakların mührüne sahip çıkacağız'

Başbakan Davutoğlu, Eskişehir İl Kongresi’nde konuştu. Konuşmasına Adnan Menderes ve Hasan Polatkan’ı selamlayarak başlayan Davutoğlu, Osmanlı dili tartışmaları ile ilgili, yeni neslin dedelerinin mezar taşlarını okuyamaması bir utançtır. “Bu toprakların

Eskişehir AK Parti İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, son dönemdeki bazı söylemlere atfen 'Cumhurbaşkanımızı ve Cumhurbaşkanı makamını yıpratmaya çalışıyorlar, buna asla müsade etmeyiz' dedi.

 

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

 

ESKİŞEHİR YİĞİDİN HARMAN OLDUĞU YERDİR

 

Her şehir bize ilham verir, her şehirden bir şey öğrenir. Benim enişteniz olarak şahsi yakınlığım dışında tarihi silsileye de dikkat çekerim. Buralar bir cihan devletinin tohumlarının atıldığı topraklardır.Adnan Menderes'in ilk meşaleyi yaktığı topraklardır. AK Eğer bir ülkede böylesine dava aşkına dolu, bayrak aşkıyla dolu bir gençlik varsa bu ülkenin geleceği parlaktır. Eskişehir için harman şehir demiştim. Eskişehir'de Balkanlılar vardır, Kırım vardır, Kafkaslar vardır.Eskişehir bir harmandır,Eskişehir yiğitlerin harman olduğu şehirdir.

 

"O MEZAR TAŞLARI BU TOPRAKLARIN TAPUSUDUR"

 

Bizim siyaset felsefemizin birinci temeli Cumhuriyetimizin ve Devletimizin sürekliliğidir, bir an bile bu emanet bilincini terk etmeyeceğiz.. Tarihimiz birdir. Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet ve demokrasi bir bütündür parçalanamaz.Sizin küçük gördüğünüz mezar taşlarını bu toprakların tapusudur, biz o mezar taşlarına sahip çıkacağız. Balkanlarda bizim mirasımızı tahrip etmek isteyen komünist rejimler önce mezar taşlarımızı yıktılar çünkü biliyorlardı ki o mezar taşları durdukça biz orada olacağız.Biz istiyoruz ki bilgisayar çağını yakalayan nesiller gibi dedelerinin mezar taşlarını da okuyabilen nesiller yetişsin.

 

BU HEPİMİZ İÇİN BİR UTANÇTIR

 

Bu toprağın üstündekilere saygınız yok, altındakilere de saygınız yok ey CHP. Bir kez daha söylüyorum bir utançtır. Hepimiz için bir utançtır. Yeni yetişen bir neslin babalarının dedelerinin mezar taşını okuyamayan bir nesil hepimiz için bir utançtır. Bunu söyleyen bir CHP'li. Atatürk'ün nutku da Osmanlıca idi.

 

HALKIMIZ TÜM PROVOKASYONLARA DUR DEMİŞTİR

 

Fitne çıkarmak isteyenlere karşı göğsümüzü siper edeceğiz. Vatanımız da bölünmezdir. Selçuklu Osmanlı nasıl demokrasi çizgisi bölünemezse Türkiye de bölünemez. Türkiye'nin birliği ve beraberliği AK Kadrolara emanettir ve sizler bu emaneti taşıyacaksınız. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 21. yüzyılın hareketi. Baktılar 12 yılda bu hareket bir çınar gibi büyüyor. Büyüdükçe Filistin'den Somali'ye Orhun Anıtlarından Afrika7ya kadar bütün gönül coğrafyasına kanat geriyor. Önce Gezi provokasyonları ile AK Parti'yi hükümetimizi istikrarsızlığa götürmeye çalıştılar. Milletimiz buna dur dedi. 30 Mart'ta olanları hatırlyorsunuz. Millet buna da dur dedi. Bu baş bu gövde üzerinde durdukça biz de bu emanete sahip çıkacağız. Daha inşallah bizden alacağınız emaneti çok daha ileri taşıyacaksınız. Her birinizi alnınızdan öpüyor her birinizi bağrıma basıyorum aziz gençlik.

 

CUMHURBAŞKANIMIZI VE MAKAMINI YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR

 

Milletimizin bekası AK Parti'nin gayreti ile bir bütündür, özdeşleşmiştir ve bu bütün ilelebet korunacaktır. Türkiye'de ekonomimizin de önemli lokomotifi olan Eskişehir iyi bilir ki siyasi istikrar olursa ekonomik istikrar da olur. Onun için son 1 yıldır siyasi istikrarsızlığa götürmeye çalıştılar. Çatı aday çıkardılar. Millet şunu dedi biz çatı adayı falan bilmeyiz. Temele bakarız, vatandaşı ile buluşan kimse onu seçeriz dediler ve Cumhurbaşkanımızı bu makama getirdiler. Şimdi değişik tartışmalarla milletin iradesi ile gelen Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Ne Cumhurbaşkanımızı, ne de Cumhurbaşkanı makamının yıpratılmasına izin vermeyiz.

 

MİLLET YANIMIZDA OLDUKÇA KARŞIMIZDA KİMİN OLDUĞUNUN ÖNEMİ YOKTUR

 

Bu paralel yapı Kılıçdaroğlu'nun eline birşeyler veriliyor. Kılıçdaroğlu MİT'e yükleniyor. MİT'i yıpratmaya çalışıyor. CHP tek parti dönemine sahip çıkmaya başladı. Allah ve millet bizim yanımızda ise kim karşımızda olursa olsun farketmez. İşte, 2015 Haziran'da bir kez daha demokrasi dersi vereceğiz. İsterse 7-8-9-10 parti bir araya gelsin, yurt içindeki yurt dışındaki uzantıları bir araya gelsin. Bu millet yanımızdayken hepsini yenmeye ve onlara demokrasi dersi vermeye hazırız. Bizim yolumuz aşk yoludur, Yunus Emre'nin yoludur. Biz yorulma bilmeyiz, gece gündüz bilmeyiz. Onlar Ankara'da nutuk atarken biz bütün yurdu karış karış dolaşırız. Onlar Ankara'da otururken biz Somali'de Myanmar'da Filistin'de gözyaşı sileriz. Saraybosna'da Üsküp'te bir tek taş sökülse rüyamıza girer. Bu aşkla bu dava ile G-20 Dönem başkanlığını aldık. Önümüzdeki 1 yıl sadece mazlumların sözcüsü olmayacak gelişmiş ülkelerinin de lideri olacağız. Yükselen Türkiye'de Eskişehir de yükselecek. Eskişehir bütün bu mirasın üzerinden şimdiye kadar aldığı bütün hizmetleri katlayarak almaya devam edecek.

 

 

FİDANLARIN BEKÇİSİYİZ

 

Taksim'de bazı ağaçlarımız taşınıyor diye kesilme değil taşınıyor diye oradaki hissiyatı istismar edenler varya neredeyse kaosa sürüklemek isteyenler varya duysunlar biz Anadolu'daki her bir fidanın bekçisiyiz ve takipçisiyiz.

 

Sabah.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.