Buda 'CHP'nin seçim yardımı

Buda 'CHP'nin seçim yardımı

Sosyal yardımlardan ötürü AK Parti’yi yerden yere vuran CHP, Sarıyer'deki seçim irtibat bürosundan vatandaşlara erzak dağıtırken objektiflere yakalandı.

Sosyal yardımlardan ötürü AK Parti’yi yerden yere vuran CHP, Sarıyer Büyükdere’de bulunan seçim irtibat bürosundan vatandaşlara erzak dağıttı…

CHP Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç’in seçim ofisi olarak kullandığı merkezden, bölge halkına sosyal yardım yapıldı. CHP Büyükdere Seçim İrtibat Bürosu’ndan yapılan yardımlarda, vatandaşlara ortalama 10’ar kiloluk siyah ve kapalı poşetler içerisinde erzak dağıtıldı.

Vatandaş memnun

Hiçbir ayırım yapılmaksızın tüm ihtiyaç sahiplerinin faydalandığı yardımlardan bölge halkının son derece memnun kaldığı görülürken, Sarıyer’in tanınmış iş adamlarından armatör Hamit Tomba’nın dağıtıma sponsor olduğu belirtildi.“Sosyal devlet mi, sadaka devlet mi?”

Başbakan Erdoğan’ı ve AK Partili belediyeleri, erzak ve kumanya dağıtımlarından ötürü her fırsatta ağır bir dille eleştiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu “Sosyal devlet mi, sadaka devlet mi?” tartışmasını gündeme getirmişti. 8 Mart Pazar günü Sarıyer’e gelecek olan Kılıçdaroğlu, sosyal yardımlarla alakalı olarak yaptığı açıklamada, “AKP’nin bulgur dağıtması sosyal devlet değil, sadaka devlet politikasıdır. AKP’nin bu yardımları, sosyal devlet ilkesini çarpıtmaktadır” diyerek, Başbakan Erdoğan’ı eleştirmişti.CHP'nin erzak yardımı Sarıyer Haber Objektiflerine bu şekilde yansıdı

Kaynak:Haber Kaynağı