Buda morali yerinde paşa

Buda morali yerinde paşa

Herkes içerde, bu moralle terörle mücadele edilmez diyen Kılıçdaroğlu, herkes dışarıdayken ve karakol basılırken golf oynayan paşaya ne diyecek?

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Herkes hapiste, bu moralle terörle mücadele edilmez' şeklindeki sözleri, akıllara 15 askerin şehit olduğu Aktütün saldırısını ve saldırının olduğu saatlerde golf turnuvasında golf oynamaya devam eden dönemin 'morali yerinde' Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu’nu getirdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dünkü saldırıda 13 askerin şehit olmasını komutanların Ergenekon ve Balyoz'dan tutuklanmasına bağladı. Ardından "Herkes tutuklu, herkes hapiste bu moralle terörle mücadele edilmez." diyerek, askerlerin şehit olmasını komutanların moralsizliği ile ilişkilendirdi.

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması çeşitli kesimlerin sert tepkisine neden olurken, en sert tepkiyi de Başbakan Erdoğan gösterdi.  Erdoğan, "Bir ordu savaşa girdiği zaman, moralsiziz o yüzden kaybettik diyebilir mi. Böyle bir şey olur mu! Hele hele Türk ordusu gibi Nato'nun en büyük gücü. Bu anlayış terör örgütüne destek vermektir." diyerek Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirdi.

Eleştiriler devam ederken, Kılıçdaroğlu'nun bu 'Herkes tutuklu, komutanlar moralsiz. Bu moralle terörle mücadele edilmez' şeklindeki sözleri akıllara 3 yıl önce 15 askerin şehit olduğu Aktütün saldırısını ve saldırının olduğu saatlerde Antalya Belek’teki turnuvada golf oynayan dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu’nu getirdi.

Karakola saldırının düzenlendiği saatlerde Belek'te Golf turnuvasına katılan Org. Babaoğlu, saldırıdan haberdar edilmesine rağmen golf oynamayı sürdürmüş ve sonrasında da karakola hava desteği sağlanmadığı için tepkileri üzerine çekmişti.

Dün düzenlenen saldırıda askerlerin şehit olmasını komutanların moralsizliğine bağlayan Kılıçdaroğlu'nun, 2008 yılının Temmuz ayında gerçekleştirilen ve 15 askerin şehit olduğu saldırı sırasında hava desteği sağlamak yerine golf oynamayı sürdüren 'morali yerinde komutan' konusunda ne diyeceği merak konusu oıldu.

ROTAHABER

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.