‘Bunlar Hitler’i geçti’

‘Bunlar Hitler’i geçti’

Başbakan, İsrail için “Barbarlıkta Hitler’i de geçtiler” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı kampanyası çerçevesinde dün Ordu’da miting düzenledi. İsrail’i ve Batı ülkelerini sert bir dille eleştiren Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

‘Ne biçim kadınsın?’

“Terör devleti İsrail, bir kez daha Gazze’ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları, plajda oynayan çocukları vurdu. Masum kadınları, insanları katletmeye başladı. Bunların gözü o kadar dönmüş ki bir İsrail kadın milletvekili çıktı, ‘bütün Filistinli anneler ölmeli’ dedi. Sen ne biçim kadınsın? Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu? Çıkmadı, niye çıkmıyor, çünkü aynı zihniyetin mensupları bunlar. Bunlar analığa da karşı olanlar.”

‘Nefret ediyorum’

“Şimdi bir tişört yaptırmışlar. Üzerinde hamile çarşaflı bir Müslüman kadının resmi var. Altında ne yazıyor biliyor musunuz? ‘Bir atış iki vuruş.’ Yani Müslüman kadının karnına ateş et bir kurşunla iki can al diye tişört yaptırmışlar. Bunların insanlıktan nasibi yok. Bu adiliktir. Bu alçaklıktır bu namussuzluktur. İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum. Bunlarda vicdan, şeref, izzet yok. Sabah akşam Hitler’e söverler ama şu anda barbarlıkta Hitler’i dahi geçtiler.”

‘Size ne, size ne...’

Amerikalıların bazıları, ‘Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor’ diyor. Size ne, size ne... Sen Amerikasın, Hitler’den sana ne, ne alakan var? Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala ‘İsrail’in savunma hakkı’ var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor.”

‘Bu ülkenin vatandaşları’

“Ben vatandaşlarıma sesleniyorum; vatandaşımız olan, Türkiye’deki Musevilere yönelik herhangi bir tavrı ben doğru bulmuyorum. Niye? Onlar bu ülkenin vatandaşıdır, bu ülkenin vatandaşı olmaları hasebiyle onlar şu anda bizim güvencemiz altındadır. Bizim hedefimiz İsrail’in zalim yönetimidir, terör estiren yönetimidir, biz onu hedef alarak konuşmalıyız, onu hedef alarak uluslararası çalışmalarımızı yönetmeliyiz ve İsrail halkını kendi yönetimine karşı tavır almaya davet etmeliyiz.”

İsrailli çocuklara ağlıyordu, İsrailli çocuklar için taziye yayınlıyordu, Mavi Marmara’nın Gazze’ye gidişini eleştiriyordu. Kim? O, Penslivanya’daki zat. Şimdi ne yapıyor? Gazzeli çocuklar için ağladığını gördünüz mü, duydunuz mu, Gazzeli çocuklar için taziye yayınladığını duydunuz mu, İsrail’i eleştirdiğini gördünüz mü? Yapamaz, ipini tutan efendisini eleştiremez.”

‘Irkçı Gezi  olayları...’

Başbakan Erdoğan, Ordu’daki konuşmasında HDP’yi de eleştirdi.?Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bakın bir de HDP var. Bu HDP’nin adayı, CHP’yle görüşmüş. CHP’yle ittifak yapamayınca kendi aday oldu. Benim Doğulu, Güneydoğulu kardeşlerim bu adaya gereken cevabı verecektir. Irkçı Gezi olaylarına sahip çıkmanın bedelini ödeyeceklerdir. Türk bayrağını kongrelerine asamayanların bu parlamentoda ne işi var? Bayrak direklerine tırmananlar vardı. Şimdi direklerden iniyorlar mı? Devam ederlerse inmeye devam ederler.”

Tabancalı tweet’e tutuklama

Başbakan Erdoğan’ın Bursa’da Gökdere Meydanı’nda yaptığı mitingden bir gün önce, perşembe günü, ’TC Kudret Kaçar’ adlı kullanıcı ’Tabancası olanlara duyurulur’ diye başlayan tweet attı. Başbakan Erdoğan’ı hedef gösteren tweet üzerine Kaçar gözaltına alındı. İfadesinde, “Boş bulundum attım” diyen Kaçar ’halkı suç işlemeye alenen tahrik’ suçundan tutuklandı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.