Büyükanıt'a Ağır Eleştiriler

Büyükanıt'a Ağır Eleştiriler

Bir ara sağın liderliğine aday olan Mehmet Ali Bayar'dan küfürlü çıkışlar

Adulkadir SELVİ'nin haberi

9. Cumhurbaşkanı Demirel'e olan yakınlığı ile bilinen YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz ile merkez sağın lideri olarak düşündüğü Mehmet Ali Bayar'ın küfürlü diyalogları okuyanları hayretler içerisinde bırakıyor. Bayar, eski Genelkurmay Başkanı Büyükanıt için 'pu(..)' ve 'geri zekalı' gibi ifadeler kullanıyor. Ergenekon'un 3. iddinamesinin eklerinde yer alan iletişim tutanağında Gürüz ile Bayar eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın, Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt arasındaki, 'Dolmabahçe mutabakatı'na ilişkin iddialarını değerlendiriyor. İkilinin Büyükanıt ailesi hakkında kullandığı ağır ifadeler dikkat çekiyor. Kemal Gürüz, Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt için, “Ha kadının çok dengeli bir kadın olmadığının farkındayım ama” diyor. Bayar da, “Ya bir de bu aptal askerler, aptal herifler kendilerini küçük duruma düşürüyorlar” ifadelerini kullanıyor.

BAYAR DARBE BEKLİYOR

Büyükanıt'ın ellerini kollarını bağladığını söyleyen Bayar, kızgınlıkla şunları söylüyor: “Çankaya'dan yaverini niye geri çekmiyorsun, arkasında herifin yaver duruyor. İddianamede bir numaralı (AK Parti'ye yönelik kapatma davasını ima ediyor) sanık olarak duran cumhurbaşkanının arkasında yaver duruyor abi, 1,90 boyunda şimdi böyle bir şey olur mu ya geri zekalı bu herif ya. Bu Genelkurmay Başkanı olacak pu(..) geri zekalı, yani tamam mı elimizi kolumuzu bağladı herif yani vallahi Hilmi Özkök bunun kadar taca çıkmadı ha."

TÜSİAD Başkanı'na ağır küfürler

Mehmet Ali Bayar Ergenekon ididanamesinin eklerinde (30 klasör) yer alan konuşmasında TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ hakkında çok küfürlü ifadeler kullanıyor.

Bayar, Gürüz ile AK Parti'ye alternatif arayışları konuşurken Yalçındağ için şunları söylüyor: “Parti kurduruyorlar Aydın Doğan var bütün işin arkasında, Arzuhan Yalçındağ üzerinden yürüyor. 150 milyon dolar para vereceğim demiş Arzuhan... Yani ağ… ondan sonra a..k..”

Etiketler :