Büyükelçi ve bakanlıklarda yeni atamalar

Büyükelçi ve bakanlıklarda yeni atamalar

Büyükelçi ve bakanlıklarda yeni atamalar

Bazı büyükelçilerin merkeze alınmasına ve bazı büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar ile bazı bakanlıklardaki görevlere ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Dışişleri Bakanlığı'nın yazısı üzerine Bakanlar Kurulu'nca 21 Temmuz'da kararlaştırılan Büyükelçi Atamaları Hakkında Karar, yer aldı. Buna göre, Zimbabve Büyükelçisi Kemal Demirciler'in ve Somali Büyükelçisi Cemalettin Kani Torun'un merkeze alınmasına, Daire Başkanı Olgan Bekar'ın Somali Büyükelçiliği'ne, Bordo Başkonsolosu Volkan Türk Vural'ın Madagaskar Büyükelçiliği'ne, Paris Başkonsolosu Turgut Rauf Kural'ın ise Benin Büyükelçiliği'ne atanmalarına karar verildi. 

DİĞER BAKANLIKLARDAKİ ATAMALAR

Bazı bakanlıklardaki görevlere ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan atama kararlarına göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açık bulunan Müsteşar Yardımcılığına, Halil Kamil Kocapınar atandı. 

Ekonomi Bakanlığı'nın açık bulunan İhracat Genel Müdürlüğü'ne, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Veysel Parlak'ın atanması, açık bulunan Anlaşmalar Genel Müdürlüğü'ne de Mehmet Işkın'ın atanması uygun görüldü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Demirbaş'ın ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Sütcü'nün, başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alınmasına karar verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın açık bulunan Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı'na, Mehmet Akif Okur atandı. 

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın açık bulunan Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Soylu'nun atanması, açık bulunan Gümrükler Genel Müdürlüğü'ne Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Cenap Aşçı'nın, bu suretle boşalacak olan Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığı'na Mustafa Gümüş'ün atanmaları, kararlaştırıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın açık bulunan Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne, Ramazan Ersoy atandı.

Kalkınma Bakanlığı'nın açık bulunan Müsteşar Yardımcılığı'na Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Yılmaz Tuna'nın atanması uygun görüldü.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.